• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Flash бројач и форма за контакт

  • Ја почнал/а темата
  • #1

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,086
505
Знам дека во Flash може да се направи бројач и контакт форма. Само ме интересира дали ќе функционираат ако бидат поставени на некој free сервер. И ако има некој некоја добра скрипта да ми ја каже.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,422
1,175
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Дали ќе функционираат на некој бесплатен сервер зависи од самиот сервер, што подржува, а што не. Значи, кога ќе се одлучиш за кој сервер провери што подржува.

За бројач немам користено Flash, ама можеш да провериш тука http://www.flash-counter.com
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,717
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно