• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Flash банери во Mozilla

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
Здраво, инсталирав мозила, инсталирав тоа за да се прикажуваат флеш банерите и др. add-онси, но кога ќе кликнам на некој флеш банер несака да ја отвори таа страна. Исто како да не сум кликнал. :zbunet3:
Ако знаете што може да биде проблемот... фала :D

П.С. Со IE си работи супер
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Да не е проблемот до додатоците што ги инсталира. Кои поточно ги имаш?
И дали имаш Флеш плеер инсталирано?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
или не си инсталирал flash player или пак си напраил disable na java script za mozilla
Имам инсталирано и flash player и java script-ата е овозможена :zbunet3:

Ако имате друга идеја добредојдена е, ако не реинстал на мозилата ќе и направам :S
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Стартовај во Safe Mod и пробај дали од таму ќе ди отвара. Ако го отвара, провери кои додатоци ги имаш инсталирано, можи тие ги прат сите проблеми.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
Не ги отвара ни од safe mode.
А за додатоци уште пред да инсталирам некои вака ми правеше.
Иначе од додатоците ги имам Read it later и Unplug, ништо друго.

Сега според мене е нешто до Flash Player-от. ОК, го избришав, го инсталирав пак и пак исто, а + имам и Flash CS3 инсталирано...
Стварно незнам:ermm:
 

Delicon

Gaining Experience
10 јуни 2007
1,024
472
delicon.mk
Пробај да го избришиш целосно Firefox-от и сите негови додатоци, па инсталитај го поново без додатоците.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Чим не го отвара ни во Safe Mode до програмата е. Како што вика Delicon преинсталирај го и не би требало да имаш проблеми.
 
D

DimitarMK

Гостин
Да не имаш QuickTime инсталирано ?

- мене тоа ми правеше проблеми со флешот :lut2:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
Uninstalirav i QuickTime и пак исто. Сеа ќе ја реинсталирам мозилата па ќе видам.

Сепак, фала на сите за помошта :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #11

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
Јок, пак ништо, пак не отвара :s Ова до флеш преерот е изгледа нешто...
Ако има некоја друга идеја... пишете.
Фала
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,054
Членови
29,646
Најнов член
ununu
На врв Дно