• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Flas Memorija Problem

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Sampion

Баниран/a
18 февруари 2008
181
1
www.diandjelo.tripod.com
Jas imam problem so 2 USB eden od 4GB i drugio 1 Gb gi povrzuvam so PC mi pokazuva deka ima Svetlo na USB a na PC ne se otvarat , isto taka ne mi gi pokazuva i na Disk Management vo sto e mozno problemot ? ? ?
 

angjeleski

Intern
23 април 2007
202
11
А другите USB уреди дали ти работат? Меморијата не се расипува туку така па уште и 2 стикчиња... :chudenje: некако не ми личи проблемов како да е до стикчињата него е до USB контролерот.

Најпрво пробај во BIOS-от да видиш дали ти е овозможен USB контролерот. Ако не е тогаш ENABLE-увај го и исто така и USB 2.0 контролерот.

Исто така доколку ги приклучуваш мемориите од предниот панел на компјутерот.. пробај поврзи ги позади каде се поврзува директно на матичната плоча (можеби некој од водовите да е прекинат ако си го отварал компјутерот).

Ај прво ова види па ако нема никакви знаци пиши повторно па колку може ќе ти помогнеме. Затоа е форумот.. и јас сум имал проблем со кој не сум се сретнал па форумот ми помогнал многу :). Поздрав
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Sampion

Баниран/a
18 февруари 2008
181
1
www.diandjelo.tripod.com
Pa vaka USB mi rabota super znaci mi citaat, znaci nemam problem so plocata ili Biosot , tuku istite USB ne rabotat na drug PC
imali sansa da za se podignat USB ili umrtveni se da si kupam novi a
 

angjeleski

Intern
23 април 2007
202
11
Штом ти ги отвара на твојот компјутер а на друг не, значи дека не е до твојот компјутер, ниту до мемориите туку до другиот компјутер. Пробај истиве работи што ти ги кажавме да ги провериш на тој друг компјутер.. или на крајот на краевите провери и на некој сосема трет компјутер види дали ќе работат и на друг компјутер. Ако работат тогаш е до тој компјутерот што не сака да ти ги прочита..

Малце ти ги измотав работиве се надевам дека ќе ме сватиш :bye1:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Sampion

Баниран/a
18 февруари 2008
181
1
www.diandjelo.tripod.com
Kolega ti mene ne me razbra znaci USB vlezovite meni mi se ispravni tuku jas iama problem so USB Feles Memorija taa neke nikade da mi ja cita i na drugi PC samo ima svetlo a ne ja pozauva na PC

Sega mozebi su bil pojasen a ?
 

alexo

Intern
23 април 2007
169
12
Kolega ti mene ne me razbra znaci USB vlezovite meni mi se ispravni tuku jas iama problem so USB Feles Memorija taa neke nikade da mi ja cita i na drugi PC samo ima svetlo a ne ja pozauva na PC

Sega mozebi su bil pojasen a ?
Очекуваш некој да те разбере од прва ? Ова треба прво да се декодира.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
@Sampion
Навистина постовите ти се граматички не средени и тешко разбирливи. Потруди се да внимаваш малку повеќе на тоа и користи интерпункциски знаци (. ? ! , : ;)
:bye1:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,058
Мислења
861,185
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно