• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Физичко лице регистрирано за вршење на дејност ???

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,428
1,184
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Барав по законите што значи ова ама никако да најдам, а го имам многу пати среќавано во огласи, тендери...!!!
Кое лице може да се регистрира за вршење на дејност?
Кои дејности може на тој начин да се вршат?
Дали се плаќаат даноци, придонеси и слично...

Нека каже некој ако знае нешто или линк каде може да се дознае.
 

Vavo

Intern
20 октомври 2007
270
15
Skopje
Хм?! преку авторска агенција мислам дека може..инаку друг начин е ДООЕЛ..немаме кај нас други модели колку што знам
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,042
Мислења
855,140
Членови
29,647
Најнов член
Анинени
На врв Дно