Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Fitness Tracker Problem

Ano Mishev

Intern
5 април 2024
4
9
Здраво дечки, имам еден проблем направив една фитнес тракер апликација и се работи добро, само имам еден проблем, кога додавам workout ми се дуплират од лево li елементите на list елементот, пробав многу работи но ништо не ми успеа, го чистам дури list.innerHTML = '', но не помага.
Ви благодарам.
 

Атачменти

 • Fitness Tracker final version.rar
  6 KB · Прегледи: 6

Isak Keyten

Practice makes perfect
25 ноември 2014
1.275
1.454
Скопје
Isak Keyten's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 Processor 6M Cache, 3.20 GHz Haswell 22nm Technology
Motherboard
ASUS H81M-K (SOCKET 1150)
Storage
Samsung SSD 850 PRO 120GB
PSU
Thermaltake TR2 Bronze 700W
RAM
Kingston HyperX DDR3 16GB 1600Mhz Dual-channel
Video card
ASUS AMD Radeon R9 280x 3072MB
Mouse
Logitech G603 LIGHTSPEED
OS
Windows 10 :(
I'm not downloading that хахах.
Стај го на codepen/codesandbox/stackblitz...
 

Isak Keyten

Practice makes perfect
25 ноември 2014
1.275
1.454
Скопје
Isak Keyten's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 Processor 6M Cache, 3.20 GHz Haswell 22nm Technology
Motherboard
ASUS H81M-K (SOCKET 1150)
Storage
Samsung SSD 850 PRO 120GB
PSU
Thermaltake TR2 Bronze 700W
RAM
Kingston HyperX DDR3 16GB 1600Mhz Dual-channel
Video card
ASUS AMD Radeon R9 280x 3072MB
Mouse
Logitech G603 LIGHTSPEED
OS
Windows 10 :(
Dodadi vo readme kako se startuva proektov.

Momentalno so serve frla vakva greska.

Код:
Uncaught Error: Map container not found.
  at e._initContainer (Map.js:1092:10)
  at e.initialize (Map.js:136:8)
  at new e (Class.js:24:20)
  at t.map (Map.js:1750:9)
  at success (fit-tracker.js:33:21)

Ne znam zaso si se prelazal so web-components u 2024ta, ni zaso kucas vanila javascript a ne typescript, ni zaso ne koristis moderen bundler, ali toa se drugi prasanja.
 

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.580
2.573
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
Ne znam zaso si se prelazal so web-components u 2024ta
ваљда не е толку страшно.

али за другите ствари да.
плус и @Ano Mishev форматирај го кодот убаво. да се чита. почесто го читаш кодот него што го пишуваш. и грешките полесно ќе се видат.
 

Isak Keyten

Practice makes perfect
25 ноември 2014
1.275
1.454
Скопје
Isak Keyten's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 Processor 6M Cache, 3.20 GHz Haswell 22nm Technology
Motherboard
ASUS H81M-K (SOCKET 1150)
Storage
Samsung SSD 850 PRO 120GB
PSU
Thermaltake TR2 Bronze 700W
RAM
Kingston HyperX DDR3 16GB 1600Mhz Dual-channel
Video card
ASUS AMD Radeon R9 280x 3072MB
Mouse
Logitech G603 LIGHTSPEED
OS
Windows 10 :(
ваљда не е толку страшно.
Не ме заебавај, инџектира HTML преку HTML стрингови во 2024та ебаго :D Има веб фрејмворци што се помали од 1кб, што користат JSX, имаат концепт за компоненти, и куп други niceities.

Разбирам ако целта на Мишев му е да учи да знае шо д фак се web-components, ама this aint it chief. Дури и тогаш би избрал Lit-element или нешо слично.

edit: @Ano Mishev не ме разбирај погрешно, не ми е целта да ти мрчам, всушност сакам да ти помогнам :) ако се спремаш да влезеш во work force во македонија земи учи нешто што е популарно на пазарот, пошо со веб компоненти залудно го трошиш времето, еднаш се живее :) Ако го праиш од љубов и не планираш да работиш frontend ондак ок, терај како мислиш. Али знај дека има полесен начин.

edit2: али пак, прво и основно коа се бара помош на интернет е да имаш minimal runable reproduction да не му го трошиш времето на тој шо сака да ти помогне да ти го дебагира и самиот проект...
 

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.580
2.573
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
Не ме заебавај, инџектира HTML преку HTML стрингови во 2024та ебаго
ама тоа не е инхерентен проблем на web-components, не е ни типичен пристап за пишување web-components.

ова секако ти Е валиден коментар, тоа претходно не толку :)
 

Ano Mishev

Intern
5 април 2024
4
9
Баш сум нов у сето овоа искрено, ќе пробам да го изменам и да ви го пратам пак попрегледно, фала ви.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.774
Членови
35.416
Најнов член
gpodyt
На врв Дно