1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Firware za tablet

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од loc geek, 28 Јануари 2020.

 1. loc geek

  loc geek
  Gaining Experience

  152
  53
  21 Јуни 2015
  Машко
  Zdravo kako moze da najdam rom za tablet gladius gt7800 verzijata mu bese nekoja transport i logistika 4.4.2 kernal 3.4.67 probav nekoj od xda forumot sega nejke da se ukluci ima li nekoh resenie na ovaa
   
 2. krema

  krema
  Professor

  10,036
  9,658
  24 Јуни 2009
  Машко
  Мислев FireWire бараш за таблет. :) j/k

  Носи на мајстор да му напрај unbrick, ако е можно.
   
 3. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,630
  1,408
  27 Јануари 2011
  Машко
  firmware ако си ставил погрешен чорба. За поправање зависи колку си го утнал. Носи на сервис, од кај што си го купил.
   
 4. loc geek

  loc geek
  Gaining Experience

  152
  53
  21 Јуни 2015
  Машко
  Malku sum utnal naslovot inace dali ke moze nekoj custom rom ili windows gledav nekoj go pravat toa
   
Слични теми
 1. Commie
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,375
 2. pane96
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  551
 3. angeld
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  525
 4. Banjifiko
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  592
 5. BlackOuttheWoRlD
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  294
Вчитување...

Сподели

Вчитување...