1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Firmware za Speedport W503V typ A

Дискусија во форумот 'Софтвер за останати видови на ИТ уреди' започната од Kamikaza_t, 9 Јули 2017.

Тагови:
 1. Kamikaza_t

  Kamikaza_t
  Intern

  2
  0
  3 Септември 2016
  Машко
  Zdravo,
  moze li nekoj da pomogne kade mozam da simnam firmware za Speedport ruterite na Telekom W503V typA.
  Sakam da go koristam kako AP mi kazaa deka DD-WRT umale za niv ama nemozam da najdam...

  Pozdrav
   
 2. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,644
  1,430
  27 Јануари 2011
  Машко
  Тој рутер припаѓа на Телеком и доколколу си прекинал договор ке треба да го вратиш назад. Ако не го вратиш ке добиеш фактурче од ~6000ден.

  Додека го користев како корисник на Телеком, јас нем сум нашол ни еден фирмвер за тој рутер.
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 3. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,535
  12,784
  2 Август 2012
  Машко
  Ако решиш фиксниот да го користиш како prepaid тогаш не го бараат назад. И покрај тоа што си го прекинал договорот за интернет.
  Проверено.
   
 4. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,376
  3,088
  4 Септември 2008
  Тој рутер нема ddwrt.
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 5. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,644
  1,430
  27 Јануари 2011
  Машко
  Јас им откажав се комплет, интернет, фиксен, мобилни...никогаш повеке со нив.

  Имам наоѓано информации на некои полски и германски фпоруми дека може да се промени т.е. инсталира друг фирмвер но нигде немаше линк за спуштање. Па се откажав од таква идеја. Јас го користеф рутерот само како модем и фиксен телефон си имав друг рутер поврзан на него.
   
 6. Kamikaza_t

  Kamikaza_t
  Intern

  2
  0
  3 Септември 2016
  Машко
  ok... fala decki, definitivno ke si nabavam nov AP :) ...
  inaku vo telekom otkazano pred okolu 2 godini i sto e cudno ne go sakaa nazad :) :). ako mu treba na nekoj go dobiva na poklon odma :) :)
   
 7. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,535
  12,784
  2 Август 2012
  Машко
  Чичко Флегма да ти кажит нешто што држи вода! Со нив никогаш не си на чисто. Прашање на време е кога ќе го побараат! Е тогаш, ако го немаш, ќе бидеш фактуриран како за најдобриот гигабитен рутер на пазарот а ти ќе киниш живци затоа што заканата е реална и... ќе биде извршена со, нормално, извршители.

  Јас да сум на твое место ќе им го вратам или ќе го чувам. Моја пријателка плати цело богатство за тоа шугавите D-Link-ови кои ги даваа во периодот 2002~2007.
  И пази! Не се задоволуваат само со вратен рутер. Адаптерот ќе ти биде наплатен како за полнач за лаптоп, адаптерите RJ-11 > RJ-45 ќе ти бидат наплатени еден куп пари а можно е да одбијат да го земат како не-целосен. Затоа памет во глава.
  Нема зезање со монополско-лихварска фирма како телеком. (намерно е со мала буква)
   
  turbiny, kirev, DrMTR и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,705
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Провери дали го должиш. Да не те изненадат со извршител
   
 9. krema

  krema
  Professor

  10,126
  9,737
  24 Јуни 2009
  Машко
  Тој модем рутер е наменет да се користи во нивната мрежа, за други намени е тотално некорисен.
   

Сподели

Вчитување...