• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Фирми-Дилери во МК на големо ??

BLizArD

Intern
2 декември 2007
77
0
www.downmk.mkd.net
здраво дечки, дали знае некој фирми или дилери во македонија
што продаваат на големо комјуерски компоненти, мислам се и сешто што може да има на пример во една компјутерска продавница, реков вас тука да ве прашам дека другар ми ме пукна од прашување...фала ви однапред :bravo:
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
http://www.pakom.com.mk
Работат исклучиво со дилери, не продаваат на поединци - физички лица. Колку што знам имаат буквално се.
Ако сакаш да добиеш од нив дилерски ценовник ќе треба да се регистрираш како правно лице и ќе ги добиеш сите нивни производи со дилерски цени и препорачани малопродажни цени, услови на плаќање, испорака и слично.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Многу фирми продаваат на дилери, Паком, ТДК, Сет, Логин Системи...
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Lugje ste slusnale za Amako????
Site podobri firmi vo Makedonija kupuvaat od tamu(Anhoch, Germanos......i mn. drugi). Amako u stavari e Anhoch na golemo (firmata e na istiot gazda na Anhoch-Andrej Hocevar):)
Mislam deka moze i poedinci da kupuvaat ne samo firmi ama za toa ne sum siguren i ne garantiram.
Eve link http://www.amaconet.com
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.676
Мислења
889.459
Членови
31.516
Огласи
40
Најнов член
aangieee
На врв Дно