1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Firewall win10

Дискусија во форумот 'Firewall-и // IDS/IPS системи // Анти-Вируси' започната од pwned, 31 oктомври 2016.

 1. pwned

  pwned
  Intern

  33
  15
  12 Мај 2016
  Машко
  Здраво
  Имам потреба windows firewall да биди постојано Off
  После секој апдејт на win10, windows firewall-от секогаш се уклучува па морам да го исклучувам после секој апдејт. Ми треба помош како фајрвалот да остани OFF после секој апдејт. Фала однапред :)
   
 2. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  591
  336
  5 ноември 2013
  Машко
  Зошто да ти биде постојано на офф ? Мислам дека имаше advance options и таму можеш allow/да го офф за таа апликација
   
 3. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,614
  1,708
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Run - services.msc - Windows Firewall - Service status: Stop - Startup type: Disabled
   

Сподели

Вчитување...