• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Firewall проблем

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
899
74
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Имам проблем со firewall-от.Сервисот за firewall(Windows Firewall/Intertnet connection sharing (ICS)), а со овој сервис и firewall-от не сака да стартува со подигнувањето на windows-от морам рачно да го пуштам при секоја конекција на интернет?

BTW: Користам Kaspersky 7 во него има firewall(но ми е исклучен), но досега го користев од windows-от, а за Zone Alarm не се усогласува со Kaspersky-от.
 

Marko

Баниран/a
16 јануари 2008
106
1
Оди Control Panel > Administrative Tools > Services побарај Windows Firewal/lntertnet connection sharing (ICS) и види Startup type и намести на Automatic.

Поздрав и пиши што си направил.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
899
74
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Наместено е Automatic, но пак при секое стартување на Windows-от морам да го пуштам.
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
И јас го имам сретнато истиов проблем. Го решив со еден update на Windows, може да се најде на страната на Microsoft.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
899
74
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Ако може мала помош при пронаоѓањето на тоа и дали има некаква врска тој update со windows-от тоа што не е лиценциран?(Да не прави проблеми како:ако направиш automatic updates и после само во safe mode можеш да го отвараш)
 

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
saaf.mk
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
Ако сеуште не си го решил проблемот пробај вака ...
Start>Run type Cmd
после пиши Netsh
потоа пиши Firewall
и на крај пиши Help
и ке ти даде на крај команди за да го ресетираш или да го избришиш ФАЈРВОЛОТ првин избриши го, па пак врати како што било и после ресетирај го .... поздрав ... на Help немој да заборавиш
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.663
Мислења
889.227
Членови
31.504
Огласи
34
Најнов член
formula-1
На врв Дно