• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Firefox проблем

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
Епа вака...
FF ме зафркава, цело време е максимизиран,не ги гледам баровите на оперативниот систем (во случајов ubuntu). Работеше океј,но сега почна да ме зафркава.
За да видите на што мислав,еве скриншот подолу...
Фала на помошта унапред.

http://img100.imageshack.us/my.php?image=screenshotvn5.png
 

loris

Gaining Experience
7 мај 2007
629
52
Велес - Скопје
Оди измести го да не ти ги покрива баровите. Откако ќе го изместиш намали го и пробај пак да му дадеш да биде максимизиран.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
@loris - не може да се помрдне, неможам да направам resize рачно.

@super_hacker, ninjinzu - зарем мислите дека сум толкава ретарда па да отварам посебна тема а да немам пробано да исклучам full screen mode на FF??? еве колку да знаете (очигледно немате видено фул скрин) не е full screen уклучено...

п.с. проблемот е решен...темата може да биде затворена.Благодарам на "помошта".
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Ако проблемот е решен можеш ако сакаш да кажеш како е решен можеби некој друг ќе има ист/сличен проблем.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
Ако проблемот е решен можеш ако сакаш да кажеш како е решен можеби некој друг ќе има ист/сличен проблем.
Поради несоодветно однесување од одредени членови, доколку некој го има истиот проблем, www.google.com
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Кои членови на оваа тема несоодветно се однесуваа? Со тоа што посочиа некои "трикови" кои ти можеби ги знаеш не значи дека не соодветно се однесуваа, се обидуваа да помогнат, ако ти тоа си го сватил така во ред....
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,160
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно