• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Firefox ne otvara sliki...

Статус
Затворена за нови мислења.

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Дали можеби проба со друг пребарувач да отвориш, па и таму неможе?
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,091
508
Refresh два три пати и ќе ја прикаже цела. Можеби Има проблем со пакетите... error
Не верувам да е тоа. Во едно интернет кафе не ми се прикажуваа слики ама не ми се ни покажуваше таква порака. Само праев горе со прозорецот restore down i maximimize ама не верувам дека во овој случај ќе ти помогне. Ако имаш антивирус провери да не е нешто од таму блокирано (јас така имав проблеми со банерите), а ако не пали ни тоа тогаш реинсталирај го Фајрфокост.
 

elite hacker

Intern
20 јуни 2008
71
0
Не верувам да е тоа. Во едно интернет кафе не ми се прикажуваа слики ама не ми се ни покажуваше таква порака. Само праев горе со прозорецот restore down i maximimize ама не верувам дека во овој случај ќе ти помогне. Ако имаш антивирус провери да не е нешто од таму блокирано (јас така имав проблеми со банерите), а ако не пали ни тоа тогаш реинсталирај го Фајрфокост.
Se soglasuvam no sepak probaj da ja otvoris vo drug prebaruvac..
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
нп... pain in the ass e skype екстензијата со одредени верзии на firefox
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,690
Мислења
855,789
Членови
29,735
Најнов член
agjeka
На врв Дно