• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Firefox не отвара слики

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
imam instalirano mozila firefox i explorer 7
arno ama mozilata ne gi otvara slikite na hi5 a explorero zaebava nesto pisuva deka nema konekcija a nema veza mozilata leta
ako znae nekoj so mu e neka pise
pozz
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Види дали те се овозможени опциите Load Images Automatically или JavaScript. Tие се во Tools>Options и во Content табот. Ако се, пробај да ги избришиш колачите. Ако и тоа не помогне пробај со некој друг browser.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
da load java ,load java script,load images automaticaly
.....................................
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,134
Мислења
839,150
Членови
29,045
Најнов член
aidKiT
На врв Дно