• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Firefox не отвара некој слики

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
Здраво друштво,
сурфам со Firefox na hi5.com веќе подолго време и не ми отвара дел од сликите, чекам по 5-10-15 минути да се лоадираат. Мислев дека е до страната, но со истиот линк во IE и сликите ги отвара за 1-2 секунди.

Некоја идеја што да му праам на Firefox-от??? :ermm::ermm:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Ова е некој проблем со firefox и кај мене вака прави на повеќе веб страни. Овој проблем си го решавам со кликање едно 2-3 пати на refresh
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
koja verzija koristite ?
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
simnete ja 3 beta 4 i videte dali ke pravi problemi, a i jas sum ja koristel taa verzija, no sum nemal problemi...
 

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
2.0.0.13 користам, баш сеа ми напраи update и пак ми прави така.
а и COMANDER како што вика со кликање refresh некои 2-3 пати се решава, ама не е тоа тоа, нели :)
 

bons

Gaining Experience
9 април 2007
242
67
Сликите се доле...скроолни надоле ке ја најдеш сликата :D, не ги дава во линија туку ги спушта доле.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.663
Мислења
889.227
Членови
31.504
Огласи
34
Најнов член
formula-1
На врв Дно