• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Firefox 3 Beta 4 достапен за симнување

Статус
Затворена за нови мислења.

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Во минатиот Понеделник (10.03.2008) навечерта беше пуштена во употреба последната бета 4 верзија од Firefox 3.
Според Mike Beltzner, интерфејс дизајнерот од Мозила, во последната бета 4 верзија содржи неколку подобрувања межу кои поважни се:
- including full-page zoom
- offline data storage for Web apps
- revamped download manager
Според Computerworld постојат 5 причини зошто да се префрлите на Firefox 3. Исто така интересна статија на Computerworld Биткатамеѓу бета верзиите на Firefox 3 и IE8. Заклучок: Firefox 3 го победи IE8. :rolleyes:
:firefox:

Извор: Computerworld.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
0dsekogas poveke sum go sakal Firefox, otkolku IE.
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2.368
211
da ama pak moram da go koristam IE ako sakam da gledam klipcinja na on.net :( toa e loso:(
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

NoLander

Intern
11 ноември 2007
216
15
Кога ќе седна на компјутер само со ИЕ се чуствувам како да сум во праисторија
Лисицата ја користам во Линукс и Прозорецот не ми текнува да пуштам ИЕ и 99% од лугето што ги познавам ја користат лисицата барем во Македонија мислам дека дефинитивно Лисицата е МОНОПОЛ :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.267
Мислења
920.240
Членови
32.929
Огласи
1.069
Најнов член
pepe
На врв Дно