• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Firefox 3.1 Shiretoko Alpha 1 ќе биде достапен од 21 Јули

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Firefox 3.1 ќе биде наследникот на Firefox 3.0 и во Mozilla моментално ја подготвуваат првата алфа верзија која ќе биде достапна од 21 Јули. Бета верзијата се планира за крајот на Август а додека конечната финална верзија на Firefox 3.1 е планирана за крајот на годинава или евентуално за почетокот на 2009 година.

Интересно е да се напомене дека Mozilla го доби официјалниот цертификат од Гинисовата книга на рекорди за "најголем број на симнати примероци во текот на 24 часа".Извор: Softpedia
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Ту брееее само грешки ловите. :muahaha:
Мислам дека претпоставивте дека се работи за 2009 година. Постирав синоќа касно и ете сум направил грешка.:) Во секој случај забелешките се прифатени и грешката е поправена. :bravo:

Да се вратиме на темата. :bigboss:
 

milevskiz

Intern
9 април 2007
214
5
хаха не ми се верува колкава дискусија излези за една печатна грешка.. како и да е јасно ни беше деее :p
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
:bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,695
Мислења
848,792
Членови
29,430
Најнов член
djpece
На врв Дно