1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Финансиски аспекти на е-бизнис

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од KTK, 2 Јуни 2009.

 1. KTK

  KTK
  Intern

  2
  0
  2 Јуни 2009
  Zdravo! Imam edna ideja da otvoram berza na trud, nesto kao vrabotuvanje.com. Dali nekoj moze da me posovetuva, koja bi bila najeftina opcija okolu licenci,potrebni platformi za konstrukcija na takva strana...i slicno. Vi blagodaram odnapred!
   
 2. Xenor

  Xenor
  Intern

  812
  41
  12 Март 2009
  Проблемот не е толку голем за изгледот на страната или серверот на којашто би ја прикачил, јас мислам дека оваа идеја ти е доста тешка зошто изгледот на страната не е баш наважното нешто (сеа за сеа) колку што е важно тоа што ќе го понудиш. Ако имаш поголем број на работодавачи и луѓе кои би се нафатиле за да ти платат за нивно рекламирање страната што се вика и сама ќе се направи.
   
 3. reng

  reng
  Intern

  683
  19
  13 Август 2007
  За секој вид на бизнис потребно е да направиш план, да извршиш професионални истражувања и анализи на пазарот и на конкуренцијата. За потоа сето тоа да се стави во планот, а на крај да се изврши истиот план.

  На форумов тешко дека ќе најдеш информации кои ги бараш, така да фати се и истражувај како се прави тоа во Европа и светот и ќе откриеш што се ти е потребно. За страницата не е проблем ќе си најдеш некој кој професионални изработува страници, најчесто ги пишува на дното на страницата. Идејата и информациите за како сето да се изведе и дали се исплати се најважни.:bravo:
   
Слични теми
 1. Vermilion
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,642
 2. Fiasco
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  3,604
 3. angelce
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,610
 4. didi
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  5,302
 5. puler
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,755
Вчитување...

Сподели

Вчитување...