1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Филмови во MS Paint?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од MusicFreak, 25 Јуни 2009.

 1. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  914
  68
  18 Јуни 2009
  Ви се чини невозможно?

  Да, можно е. Колку и да звучи чудно сепак оваа мала програма го може и ова.

  Отворете видео со вашиот омилен плеер и стиснете на копчето „Print Screen“, оставајќи го филмот да тече. Отворете го MS Paint и изберете „Edit->Paste“ или стиснете „CTRL+V“. Зачувајте го документот и изберете „File->Set As Background“. Сега можете да гледате филм преку MS Paint или пак да ставите како позадина да тече филм. Photoshop сигурно се јаде од завист :D

  Работи со сите формати освен со DviX и Flash
   
 2. M@RKO

  [email protected]
  Intern

  585
  25
  3 Јуни 2009
  А ова во туторијали да идеше таму му е местото
   
Слични теми
 1. _EAX
  Одговори:
  49
  Прегледи:
  5,092
 2. Vavo
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  2,367
 3. RFox
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  710
 4. елекс
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  996
 5. елекс
  Одговори:
  26
  Прегледи:
  1,690
Вчитување...

Сподели

Вчитување...