• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

file Recovery

  • Ја почнал/а темата
  • #1

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
Вака не станува збор за избришени податоци во текот на работењето на Windows туку брат ми експериментирал и го реинсталирал
го форматирал со Quick Format

има ли можност да повратам барем некои оф фајловите кои се наогале во С
после реинсталацијата не е ништо друго копирано, инсталирано.

која алатка е најдобра за тоа доколку има шанси нешто да се поврати


позз
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Доста пати сум враќал податоци од форматирани дискови, од дискови со избришани и оштетени партиции. Немам најдено програма која 100% работи во сите случаи, но ќе ти дадам неколку предлози за апликации и пробај со нив:

1. Easy Recovery
2. PC Inspector File Recovery
3. Recover My Files

Првите две ги имам лично користено, третата ми ја препорача еден пријател. BTW, погледни и во оваа тема, можеби би работело и за фајлови од форматирана партиција.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
Пробав со easy најде нешто добро е

еве сеа скенирам со Data doctor recovery NTFS
сеуште е на 40% а како скенира околу 40 минути

добар е ке видиме до колку

Него има ли опција ДА ја преместам локацијата на Desktop
нешто како на My Documents бидејки скоро се што треба да повратам се наога на позадина сите кодови скрипти се :lut2::lut2:

да се надаме дека ова ке ги поврати барем поголем дел
клиент ке почека малку сеа тоа му е:plachko2:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
нешто повратив добро е
уште подобро е што тија поважните скрипти ги бев ставил на сервер па ги имам

него ај да не знае некој како да го сменам директориумот desktop

наместо C:/Documents and Settings/user/Desktop da bиде другде
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Значи го форматирав со Убунту комјутерот и сега е потешко да ги вратам преку него податоците. Дали доколку му направам брз формат во NTFS ќе биде потешко да ги вратам некои податоци. Дали реформат ги брише уште повеќе податоците или нема разлика во однос на веќе избришаните податоци.
 

^Predator

Intern
12 март 2008
293
18
Ако не е решен проблемот пробај со r-studio. Јас со помош на тоа сум враќал 3 пати фајлови до сега и секогаш било успешно.:bluesbrother:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
решен е проблемов

со неколку пробрами па сето тоа на external HDD и од таму средив ги податоците е не е баш се но тоа најважното што ми требаше го имам

и од тогаш еднаш неделно backup на најважните податоци
подобро да дадам 10тина денари за ДВД него после отуго леле :bravo:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
решен е проблемов

со неколку пробрами па сето тоа на external HDD и од таму средив ги податоците е не е баш се но тоа најважното што ми требаше го имам

и од тогаш еднаш неделно backup на најважните податоци
подобро да дадам 10тина денари за ДВД него после отуго леле :bravo:
Mozhesh da navedesh tochno so koi programi go reshi problemot.. Mozhe da mu se najde i na nekoj drug..
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,004
Мислења
854,534
Членови
29,635
Најнов член
darkotolev
На врв Дно