• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

File is broken

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Незнаев каде да ја савам темава.

Симнав од RS 36 дела со kalyway_leo_10.5.1.iso за да инсталирам MAC на PC. Ама проблемот е што номожам да го одзипувам фајлот. Вели дека е corrupt. Читав дека може да се одзипува само на OSX. Има некој друг начин?
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Сигурно убаво не си го симнал ... И зошто од RS кога го имаш на торент
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Не супер се фајловите. Ама финтата е тоа што изгледа дека само на OSX може да се анзипува(која дебилна ствар). Барем така пишуваше во коментарите. Ако нема начин околку ова, ќе биде ли некој толку љубезен (кој што има Mac) да го изрежи овој фајл на ДВД :rolleyes:?(јас ќе обезбедам се, фајлови, двд...)
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
hijackhacker, јас го имам тој MAC на ДВД ... и мора да ти кажам мора да имаш специфична графичка за да подигне после инсталација ... на мојата nVidia GEforce 8400GS ја детектира дека има само 14МБ и не работи
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Тешко дека ќе најдеш листа на хардвер кој е поджан... оти на овие пачуваните никогаш не се знае во кој момент ќе откажат
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Нема везе, најдов некаква листа. Али би ти било ли тешко да го режниш ДВДто што го имаш, онака колку да пробам. Жал ми е за 4ГБ што ги потрошив :p
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Прати ми ПП со адреса твоја и инфо .. ќе гледам од понеделник да ти го пратам
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Можете да ја затворите темава, го направив. Проблем беше лоша компија на фајлот. :p
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
858,914
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно