• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Фиксна телефонија + Интернет ??

 • Ја почнал/а темата
 • #1

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
Вака не знам точно како функционира па ај тука прво да прашам може некој знае
пред да одам кај теткиците во телекомуникации


Дали е можно раскинување на договор за фиксен телефон
мислам стварно е не го користам ич ама апсолутно ич
2 мобилни и на 2та сум нонстоп достапен
а фиксен плаќам мин 550 ден без да зборам ич(или беше 510, касно е да барам сметки)

е сеа тука е проблем користам интернет од оннет, дали тоа ме приврзува да сум претплатник и на телефон

ај ако некој знае нека ме оправи :)
позз
и фала унапред
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Бидејќи за АДСЛ е потребна телефонска линија, тоа тешко. Но можеш да го исклучиш телефонот во одредени правци а со тоа и помала сметка ќе ти иде некаде... 200 денари ми се чини. Провери распрашај се подетално во T-Home.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
да да но мислев само да ми остане кабелот
да не ми ја исклучат АДСЛ линијата


но така сеа навечер ми текна
бабами во иста куќа има исто така фиксен и е на таа сметка 200ден(знаете какви се пензионерите)
ке видам дали можам да ја префрлам АДСЛ линијата на тој број
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Ако сте во иста куќа тоа ќе можеш лесно да го средиш. Нормално кога ќе и дојде на баба ти сметката кажи и дека имаш интернет кај неа за да не ти пушти душа.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
да иста куќа
него она плаќа околу 200 ден а интернет јас плаќам околу 2000 така да ке мисли дека една нула вишок
:rolleyes:

ке видам уште утре
ипак ~500 ден ги фрлам за џабе
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Можеш да направиш договор во МТ (не знам дали и колку се плаќа) да ти ја исклучат тел. линија во еден правец, т.е. само да може да те бараат. И на овој начин може да користиш било кој СОЛО пакет. Значи да потенцирам, во договор со МТ да ти ја исклучат линијата во еден правец, а НЕ ПОРАДИ ЗАОСТАНАТИ СМЕТКИ они да те исклучат бидејќи тогаш отиде и интернетот.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
аууу и тоа можело

ај ке одам денес да се распрашам:)
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,428
1,184
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
За префрлање на соло пакет од Он.нет на друг телефонски број ќе ти побараат преку 1500 денари. Без разлика дали е тука или во друг град.
 

mkd

Gaining Experience
5 јуни 2007
263
114
Стави си минимален пакет...околу 200 денари помалку ќе плаќаш, но сепак прашај во Т-Home дали може заради твојот договор со On.net
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
Готово завршив работа
од нареден месец ке сум на минимален пакет

може тука lock или ако некој друг има слично прашање
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Druze stavi se na pre-paid paket.......
Pretplata mislam deka nema da plakjas tuku samo kartici ako sakas da ja nadopolnis smetkata za da mozes da prais muabet:)
I kolku ke stavis kredit tolku muabet ke prais.........e ama mora da stavas ponekogas kredit(ne znam na kolku vreme) za da ne ti ja zemat linijata.:)
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Не е добро картица бидејќи некогаш ќе заборавиш да ставиш и кога веќе ќе ти ја земат ќе треба да чекаш после ден-два за пак да те активираат. Не верувам дека MetalGear ќе може да издржи два дена без интернет и форумов. :p
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Јас сум одамна на минимален пакет.. Кога ставав ADSL од (веќе поранешен) МТ НЕТ ми рекоа дека морам да имам каква таква телефонска линија, па имам таков минимален пакет кој во еден правец функционира (може да ме бараат) и плаќам околу 200 денари :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #14

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
да мислам дека е ова една глупа политика на т-home
мислам 450 ден и до пред некое време имаше мислам дека беа 100 ден зборење во тие сега нема ни тоа

така да со 200 ден е добро
имаше опција да се ставам и на картичка но ај овака е подобро
 

bons

Gaining Experience
9 април 2007
242
67
Абе едно подобро, кога ќе размислиш дека даваш 200 ден за џабе колку да имаш нет, па соберија претплатата за нет ѓавол и пол, ама тоа е кога ке стаиш потпис на договор ке си чекаш да истече...ајде уште малце мојот истекува:))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,983
Мислења
854,190
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно