• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

FIFA 2009

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Acika_Beast

Intern
18 август 2008
124
3
Вака, гледав на кајгана форумот дека има некои лиги од FIFA 2009 или за кој сака има и најобични пријателски па ми текна зошто да не го има тоа и на ИТ Форумот.
Тие таму користат Hamachi за да се договорат за играње и после вклучуваш FIFA 2009 одиш на мулти и одбираш DirectID, а после тоа можиш да си аднуваш другари и да играте.
Тука можи да се симни таа програма и ако сакате да почниме да играме.
Инсталирајте ја програмата и земете го Network : FIFA 09 IT и password : 2009 па да поиграме. BTW јас сум Acika_13.


PS Ако имаш нешто против EA или/и FIFA не мораш да постираш и да критикуваш за играта. Тука сме за да се договориме и да играме.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
Weeeee.... Кул идеа :)) :bravo:

Штета што ја избришав пред 2-3 дена.. Ама ја имам на двд.. Ќе гледам што можам поскоро да ја инсталирам повторно доколку има заинтересирани за игра :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,772
Мислења
850,264
Членови
29,470
Најнов член
drukqs
На врв Дно