• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

fifa 08

  • Ја почнал/а темата
  • #1

arjan

Intern
25 јануари 2008
123
0
koga keja pustam igrata fifa 08 celot ekran stanuva crn i ne mrda poveke so dapravam ?
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
a kako da vidam dali mi ja podzuva?
Во read me фајлот ти пишува кој модели на графички картички ги поддржува играта, доколку твојата графичка ја има на таа листа тогаш ја поддржува и проблемот е веројатно некој друг. Доколку ја нема твојата графичка картичка тоа значи дека играта не може да се игра.

Еве ти ги барањата за графичка на фифа 2008:
Supported chipsets: NVIDIA GeForce3 or greater (GeForce MX series not supported); ATI Radeon 8500 or greater; Intel 915/945/950/GMA3000. Laptop versions of these chipsets may work but are not supported.

Доколку имаш МХ серија на GeForce нема да можеш да ја играш.
 

Ago

Intern
10 септември 2008
257
2
najverovatno e do grafickata karta proveri go toa

ne sum siguren ama mozda si zgresil neso u instaliranjeto
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,794
Мислења
850,523
Членови
29,481
Најнов член
Hekri
На врв Дно