• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Fifa 08 problem

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Simon4eto

Intern
9 септември 2007
2
0
imam eden problem probuvam da instaliram fifa 08 i koga ja startuvam mi javuva poraka "fifa 08 requires 1 MB free file swap size"
sto mu e toa
 

D

Администратор
31 март 2007
3,271
1,910
www.iwmnetwork.com
[FONT=Arial,Helvetica]1. Оди во Control Panel
2. Двоен клик на System.
3. Селектирај го табот Advanced на System Properties.
4. Кликни на Settings копчето во Performance кутијата.
5. Селектирај го табот Advanced на Performance Options.
6. Кликни Change во Virtual Memory кутијата.
7. Селектирај го "Custom size."
8. Внеси поголема сума во Initial Size и Maximum Size. Најдобро е да ги сетираш еднакво.
9. Кликни Set.
10. Кликај ОК потоа на сите.
[/FONT]
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,548
Мислења
823,094
Членови
28,059
Најнов член
Даниел2222
На врв Дно