• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

fiascooо + политички системи

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Dude. WTF?

Те молам престани со бесмислени постови и глупости насекаде на форумов.
Искрено, ми се смачи да ти ги читам постовите, кои цело време ти се контрадикторни и безвезе.

Дај те молам имај некоја чест и размисли малку пред да напишеш нешто.

Навистина немам време сега да ти посочувам конкретни примери ама мислам дека почна да претеруваш. Сигурен сум дека и другите членови приметиле (некои од нив и лично ми имаат кажано и ми даваат линкови со твои постови)

Среди се веќе еднаш, не си мал.
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
132
Сигурен сум дека и другите членови приметиле (некои од нив и лично ми имаат кажано и ми даваат линкови со твои постови)
Yes we have.
Topic ranked 5/5.

@fiascoo: Најмногу ме изнервира во темата "прашања во врска со линукс".
На почеток и сам кажуваш дека немаш искуство со Linux
ne sum uste nekoj iskusen vo linux
за по само неколку дена да се стенкеш со доволно искуство и да почнеш да решаваш проблеми и да се расправаш за ствари за кои што немаш знаење.
Идеме:
@reng рече:
Во верзијата 7.10 не постои тој прозорец Install Ubuntu inside Windows.
А ти рече:
znaeme deka ne postoi.. ova ke da e nova opcija vo ubuntu
со што даде до знаење дека не знаеш со сигурност дали го има или го нема во постарите верзии и јас ве поправив
Не зборете од памет, пости од април 2007ма, значи убунту 7.4.
http://en.wikipedia.org/wiki/Wubi_(Ubuntu) )
.
@reng престана тука, не продолжи да се расправа.Зошто и после доказот (скринштотот) ти продолжи со таа дискусија и проба да се извадиш на идиотски начин:
jak si na zborovi a .. ЉОЉ
citaj ubavo posle napagaj... ti pisav deka ja nema opcijata koga go stavas cedeto vo cd rom... se podrazbira deka mislam na autorun, samo jbg...ne citas megu redovi, znam deka ti e tesko, te sfakam
Знаеш зашто сум јак на зборови ? Затоа што тоа што го зборам во секој момент можам да го поддржам со факти.

Ме мрзи да продолжувам ...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
И неможеше ова преку приватна порака?
Си го користам своето право да ја користам категоријава наменета за тоа..

Мислам дека вака е најдобро затоа што сакам да го споделам моето мислење со другите. А можно е и други да се вклучат во дискусијава.
 
V

Vendetta-88

Гостин
За то дали fiascooо до толку претерал како што кажва Andrijeski не знам, дечкото има 800 постови за 3 месеци така да немам намера да пребарувам низ истите, али знам дека форумот се трупа со полно непотребни теми и постови од некои членови што веќе нема смисла. А со то се отежнува навигацијата и се губи време.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
знам дека форумот се трупа со полно непотребни теми и постови од некои членови што веќе нема смисла. А со то се отежнува навигацијата и се губи време.
Точно така. Според мене, мислам дека се претерува со оф-топик секцијата, се постираат разно-разни глупости од разни забавни портали. :lut2:
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Dude. WTF?

Те молам престани со бесмислени постови и глупости насекаде на форумов.
Искрено, ми се смачи да ти ги читам постовите, кои цело време ти се контрадикторни и безвезе.

Дај те молам имај некоја чест и размисли малку пред да напишеш нешто.

Навистина немам време сега да ти посочувам конкретни примери ама мислам дека почна да претеруваш. Сигурен сум дека и другите членови приметиле (некои од нив и лично ми имаат кажано и ми даваат линкови со твои постови)

Среди се веќе еднаш, не си мал.

Druze toa e demokratija .....sekoj ima pravo da kaze sto saka.......ama i ima pravo na izbor..... koi postovi ke gi cita a koi ne:)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #12

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Druze toa e demokratija .....sekoj ima pravo da kaze sto saka.......ama i ima pravo na izbor..... koi postovi ke gi cita a koi ne:)
Исто како што јас имам право тука да го искарам малце.

И не, демократија не е поим кој означува дека секој има право да каже што сака. Не си единствен што ја кажал оваа споредба, размисли малку ќе видиш дека грешиш..
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
:LOL:Bitno temava e otvorena za @fiascooо i toj najubavo si go iskaza svoeto mislenje ovdeka:)) :bravo:

malce i offtopc: Da si kazam za mene, jas nekad od cista dosada moze da zabegam so nekoj post, da pisam neso sto ne treba, sse so cel kolku da potrosam vreme. Eve kako najprost primer moze da mi se zeme ovoj post :p . Ali mislam deka celta vi e postignata za temava, pa mozda i dosta e..... ali so znam jas :farmer:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Стварно брат, многу оф-топик тепаш. Дај малку сконцентрирај се на IT тематики. Поздрав, асс.
 

zlatkogv

Intern
5 декември 2007
206
6
e dobro de.sea fiasco e poznat na forumov.pa da pocnam i ja da pisuvam besmisleni postovi pa i za mene na kafe muabet da pravite i tema posebna da mi izvadite .!. a i vie drugive nemojte da se pravite mnogu pamentni ko demek mnogu se razbirate.
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
fiascooo кога веќе копираш работи, линкај до изворот како што треба, смачено ми е веќе да ти ги едитирам и бришам постовите!

Сајтот е http://365.com.mk а не 365.com :lut2:
de bre pa tebe se ti smeta
pa ne ste od mars padnati pa da ne znaete deka toj e linkot
ali ok... drugpat ke go linkuvam izvorot
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Koja cest ej... tema specijalno za mene:bravo:

Za toa sto imam 800 postovi za 3 meseci znam deka e mnogu... no sto da pravam, mi se dopaga forumov :)
Fala Andrijeski za kritikite... koga veke tolku ti smetaat moite postovi, ke se potrudam da go sredam toj "problem".
pozzd
 
 • Ја почнал/а темата
 • #23

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
de bre pa tebe se ti smeta
pa ne ste od mars padnati pa da ne znaete deka toj e linkot
ali ok... drugpat ke go linkuvam izvorot
Искрено да ти кажам, ова беше пресудниот момент за боречки клуб.

Ај што не си линкал, иако е тоа едно од правилата на форумов.

10. Доколку постирате материјал кој не е дел од Вашиот труд, истакнете го оргиналниот автор доколку Ви е познат, доколку не - објавете од каде Ви е информацијата.
Доколку постирате нешто кое не е дел од Вашиот труд, едноставно објаснете од каде доаѓа тоа, каде сте го пронашле или пак доколку не Ви е јасен или не го знаете изворот истакнете дека трудот не е Ваш и дека не го знаете авторот. Сето она што ќе биде објавено а нема да е Ваш труд, и притоа не ги истакнете вистинските автори ќе се смета за прекршување на авторски права и интелектуална сопственост.
Тоа што си ископирал и нешто што не треба е друга (многу смешна) приказна..

Еве screen shot (види најдолу)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #24

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
И админите не се секогаш во право.

Често имаме спротиставени мислења и ставови, меѓутоа со разумен разговор и аргументи, доаѓаме до заклучок кој е најприфатлив за сите.
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Исто како што јас имам право тука да го искарам малце.

И не, демократија не е поим кој означува дека секој има право да каже што сака. Не си единствен што ја кажал оваа споредба, размисли малку ќе видиш дека грешиш..

Ne go sfakjaj ova bukvalno......tuku kako............."Demokratijata na sekoj mu dava pravo na tresenje gluposti":D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,699
Мислења
855,858
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно