• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Феноменална маркетинг кампања на Mac: Mac vs. PC

D

Администратор
31 март 2007
3.689
3.394
www.iwmnetwork.com
Оргинално... навистина. Кратко, евтино, јасно, и со огромен афтер-ефект.

Добро изработена идеја, и феноменален пристап да се стигне до таргет групата. Погледајте и сами:

[ame="http://youtube.com/watch?v=CZT9tRopB1Y"]YouTube - Apple Mac Guy VS PC Guy = 15 short Ads[/ame]

И нешто повржано со ова (иаку постојат огромен број на пародии на рекламата, мислам дека оваа е најдобрата):
[ame="http://youtube.com/watch?v=Id_kGL3M5Cg&feature=related"]YouTube - South Park Mac vs. PC[/ame]
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.811
84
Site reklami im se slicni i fenomenalni so ovie dvajca.Imase edna so edna zenska koja bese pretstavnik kako Mac genijalce kako bozem se sto ke ja prasas za Mac ke ti odgovori
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.811
84
Eve ja taa reklamata:
[ame="http://youtube.com/watch?v=R0tLubCFdyM"]YouTube - Apple Get a Mac Ad: Genius[/ame]
Mnogu mi se dopaga koga pocnuva nekoja reklama na Mac.Site pocnuvaat so Hello I am Mac Hi I am PC vo toj stil
 

vojkan

Intern
19 јуни 2007
404
4
Vchera na cnet beshe reklamava, ama denes ja nema. Nekoj se setil i ja stavil na youtube. Po-orginalno neshto nemam videno do sega!

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=ZRAUlK8_2VE"]YouTube - Don't Give Up on Vista Ad[/ame]
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.820
Мислења
910.935
Членови
32.554
Огласи
790
Најнов член
prvache
На врв Дно