• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Феноменална маркетинг кампања на Mac: Mac vs. PC

  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,297
2,014
www.iwmnetwork.com
Оргинално... навистина. Кратко, евтино, јасно, и со огромен афтер-ефект.

Добро изработена идеја, и феноменален пристап да се стигне до таргет групата. Погледајте и сами:

[ame="http://youtube.com/watch?v=CZT9tRopB1Y"]YouTube - Apple Mac Guy VS PC Guy = 15 short Ads[/ame]

И нешто повржано со ова (иаку постојат огромен број на пародии на рекламата, мислам дека оваа е најдобрата):
[ame="http://youtube.com/watch?v=Id_kGL3M5Cg&feature=related"]YouTube - South Park Mac vs. PC[/ame]
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Site reklami im se slicni i fenomenalni so ovie dvajca.Imase edna so edna zenska koja bese pretstavnik kako Mac genijalce kako bozem se sto ke ja prasas za Mac ke ti odgovori
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Eve ja taa reklamata:
[ame="http://youtube.com/watch?v=R0tLubCFdyM"]YouTube - Apple Get a Mac Ad: Genius[/ame]
Mnogu mi se dopaga koga pocnuva nekoja reklama na Mac.Site pocnuvaat so Hello I am Mac Hi I am PC vo toj stil
 

vojkan

Intern
19 јуни 2007
404
4
Vchera na cnet beshe reklamava, ama denes ja nema. Nekoj se setil i ja stavil na youtube. Po-orginalno neshto nemam videno do sega!

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=ZRAUlK8_2VE"]YouTube - Don't Give Up on Vista Ad[/ame]
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,727
Мислења
856,120
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно