1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Феминизам мажи/жени ребра + хомосексуалност feat. верски фанатици

Дискусија во форумот 'Боречки клуб' започната од Niki, 17 Јануари 2009.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  65
  1 Март 2007
  Кај е тука поентата во верување? :) Исто како да кажеш дека веруваш во компјутер, а општо познато е дека постои и (скоро) сите тоа го знаат.
  Кога нешто знаеш дека постои, нема потреба да веруваш во него, едноставно постои. Верата добива значение кога не си во нешто сигурен и неможеш да бидеш.

  Poi :)
   
 2. James

  James
  Intern

  336
  13
  8 Јули 2008
  Ајдеееее у кој век отидовте брееее, лезбејки на клада, гревови, нормални, ненормални, хетеро, моно дуо итн итн итн.
  Алоооо @Niki тоа што некои машки сакаат лезбејки тоа е дел од фантазии или пак желба да се проба нешто ПОИнакво.
  Не викам не, и твојата теза држи никој не би се оженил со лезбејка - ЗОШТО како прво таа нема да сака, а како второ со кого и да е женско, машко неверството си е неверство.
  И дајте малце Chill Out кажете некој трач, некоја дешавка, а не овде оправате теории од типот ШТО Е ПОСТАРО ЈАЈЦЕТО ИЛИ КОКОШКАТА
  Поздрав Love you girl's :baknezh::baknezh:
   
 3. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  http://en.wikipedia.org/wiki/Ross_Geller#Relationships
  :)):))
   
 4. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,686
  14,284
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Ти или си многу грд или не знаеш да се понашаш со жени.

  Можеш да зборуваш само во свое име, а за туѓ вкус неможеп да бидеш репер.
  Секој нормален човек ќе каже дека не е негова работа ако некои две суштества кои си се привлекуваат и се еб*ваат.
  Секој образован човек знае дека хомо/бисексуалноста не е болест, туку е деформација од самото раѓање, многу честа во природата, не само кај човекот туку и кај сите дво-полови животни.

  Индивидуална работа е тоа, некому му се убави, некому не му се. Така да, дечкото воопшто не греши и е 100% во право, од негова гледна точка.

  Да, нормално е за лезбејки. Истото го прават еден маж и жена кога водат љубов. Подеднакво постои страст помеѓу двете лезбејки, па така и тие си прават убавини една на друга.

  Не е нормално за хетеросексуалците, за лезбејките е нормално. А ти, како хетеросексуалец не си критериум за да зборуваш што е нормално или не од хомо/би-сексуална гледна точка.

  Добро де, прашај ги мажите дали им е убаво да гледаат педери во акција? Јас неможам педери да смислам во било која ситуација, а најмалку во акција.

  Дебилна ти е аналогијата.

  Не е нормална, меѓутоа природно постои. Ја има и кај животните, па така неможеш да зборуваш за умислено и болно, свесно постоење на хомосексуалноста.

  Ти кажав погоре, прво образувај се малку на темата, па после скокај и кажувај што е природно или не.

  Може да имаат, ќе ги напумпа трето лице или вештачко оплодување и ќе завршат работа.

  ваат.

  Глупости.

  Абе каква библија, каков севишен. Тоа се глупсоти за прости и необразовани луѓе. Ако од таму се раководиш, оди во некој манастир закалуѓери се и не ни продавај памет на форумов.

  А што е со муслиманките, будистките и атеистките?

  Тие не се дел од природата затоа што не се христијанки, на хартија или во мислите?

  Дај прекини со дебилштиниве. Веронаука нема никава врска со сексуалноста. Воведена е за да ги држи во покорност, простите и необразовани народни маси.

  Образувај се малку за хомосексуалноста, па потоа дроби попара.
   
 5. Mr.Alien

  Mr.Alien
  Гостин

  Што си ти - некој верски фанатик или свештено лице?
  Ова е ИТ форум, а не верски. Ниту е чистилиште, ниту светилиште, ниту манастир, црква/џамија/whatever.
  Проповедај религија не друго место, а мислењето за лезбејките, педерите, двоцевките, двополците, бисексуалците, травеститите и останати слични на нив искажи го на стандарден начин. Какви севишни, какви лукави, мутави, препредени....свашта од народов!
   
 6. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  @Mr.Alien
  Ne e svasta od narodov, tuku temava e bezveze i zabega malku kaj sto ne treba... :ha:

  OF: sry za latinicava
   
 7. Mr.Alien

  Mr.Alien
  Гостин

  СЕ ИЗВИНУВАМ ЗА OFF TOPIC, НО ЕДНОСТАВНО НЕ МОЖАМ ДА МИНАМ ПРЕКУ НЕКОИ ПРОСЕРАВА*А!!!!!!!

  Mamma mia, padre mio!

  Hell ain't a bad place to be!

  Еб*м ли го Него и сите тие зад него. Да постоел ТОЈ немало да има толку ужасни работи, ужасни болести, смрт на ужасен начин и сл.
  И немаше сличните на тебе да кењават дека таинствени биле патиштата господови секогаш кога ќе немаат макар малку логично објаснение. Ајде бре!
  Јас верувам само во тоа што ќе го видам, опипам, почувствувам....а абстрактниот поим кој го возвишуваш не можам. Не можам оти не постои. Јасно?

  I believe you're a devil, I believe you're a devil's child.

  А да се обидеш да расчистиш некои работи со себе си...а?

  Да не си бил на некоја "цртка" во тој момент? :LOL:

  Затоа и престани да проповедаш тука и да досаѓаш на другите. Јасно? :ua:
   
 8. maximilian

  maximilian
  Gaining Experience

  1,064
  74
  26 Март 2008
  Знаев дека темава ќе забега во овој правец :ermm:
   
 9. trakilaki

  trakilaki
  Intern

  1,084
  18
  15 Мај 2008
  Друже си бил ли со лезбејка? Пошто нели рече ги сакаш.
  Јас сум бил .... и право да ти кажам тоа искуство се памти цел живот ... по убаво се разбира. :)

  Иначе лично немам ништо против лезбејки и педери. Нека си го живеат животот како што тие си сакаат ... само за некои работи има граници(посвојување деца).


  @Niki

  Друже ај не труј невин народ со глупости и веронаука.
  Ако сакаш нешто да кажеш иди на некој богословски сајт каде што обострано ќе се разберете ... а не вака ти тропаш глупости и труеш колку си голем верник а ние не те разбираме. Или можда те разбираме .... не е тешко да се воочи човек кој немал никакво сексуално искуство освен со Леванка и Десанка.
   
 10. spiderman

  spiderman
  Intern

  783
  44
  16 Април 2007
  :bravo::molenje2::molenje2::molenje2::molenje2::molenje2::molenje2::molenje2::molenje2::molenje2:
   
 11. spiderman

  spiderman
  Intern

  783
  44
  16 Април 2007
  @trakilaki
  брат сум бил со лезбејка и навистина е незаборавно..И сакам пак :)):)):))
   
 12. spiderman

  spiderman
  Intern

  783
  44
  16 Април 2007
  Одлично кажано..сосема се согласувам
   
 13. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,833
  26,045
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Незнам што е толку посебно да се биде со лезбејка....жена ко жена има П***а има се што ти треба да те задоволи:D
   
 14. Gdsgn

  Gdsgn
  Intern

  97
  21
  23 Септември 2007
  Баш е поинтересно девојката да биде БИ сексуалка, ко ќе каже ЈАС БИ, радо ќе и одговорам И ЈА БИ ТЕ. Дури и лезбејка да е па да каже ЈАС СУМ ЛЕЗБЕЈКА, сочно ќе и одговорам УФ ДА ЗНАЕШ КАКОВ ЛЕЗБЕЈ СУМ ЈАС :D
   
  1 person likes this.
 15. spiderman

  spiderman
  Intern

  783
  44
  16 Април 2007
  Само напред :bravo:
   
 16. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,686
  14,284
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Не и е доволна само сливата. Треба да има и сочни усни и трлесто газе.
   
 17. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  65
  1 Март 2007
  Очигледно некои членови немаат мерка за етичко однесување. За да не банирам, темата е затворена.

  Мој совет: Пред да напишете нешто, памет во глава ;)
   
 18. Mr.Alien

  Mr.Alien
  Гостин

  Sry Саше, но сметам дека една бааги спомнувана и реплицирана личност во оваа тема, која е дел и од нејзиниот наслов треба да добие можност да реплицира на нашите видувања за неговите ставови и размслувања. Затпа и ја "враќам темата во живот", барем уште еден одреден пероид.
  А твојата опомена во врска со "двапати мери еднаш сечи пред да постираш" ја поддржувам. Сепак, и во оваа секција, иако толеранцијата е поголема, има граници на однесување кои не смеат да се преминат.
   
 19. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,837
  825
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Мислиш дека би добил негов одговор различен од предходните?

  Претпоставувам и ти знаеш каков одговор би добил. ( Tags:
  Лезбејки, гнасота, ужас, севишен, Би, наука, верување .. )

  Незнам зошто чекаш уште од него, кога веќе и сам го знаеш одговорот.

  @niki

  Би било убаво да прочитаме нешто различно од тебе.
   
 20. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,344
  1,010
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  Погрешно се изразивте, нема ништо убаво да си со лезбејка, жена ко жена.
  Ама да си со две лезбејки, е тоа е веќе муабет :bravo::bravo::bravo:
   
 21. spiderman

  spiderman
  Intern

  783
  44
  16 Април 2007
  Токму така...жената е за сакање...гушкање...галење...мазење....
   
 22. spektrumZX

  spektrumZX
  Intern

  199
  16
  31 oктомври 2008
  Абе го чекате ли Него?

  Не може да се симне, има состанок, агендата е пополнета, а нешто интернет го зеза.
   
 23. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  65
  1 Март 2007
  Во тој случај 80% од постовиве ќе треба да ги бришам и дел од членовите да банирам (барем привремено). Се кршат правила на форумов :)

  Моментално немам време, ќе биде вечер..
   
 24. Mr.Alien

  Mr.Alien
  Гостин

  Не дека го чекам.....туку да не кука дека сме го спомнувале а не сме му дале прилика да реплицира.
  Но, времето полека му истекува. Вечерва ја затварам темава.
   
 25. Mr.Alien

  Mr.Alien
  Гостин

Слични теми
 1. pudge
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  3,881
 2. Freaker
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,070
 3. nihil
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  4,758
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...