1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Феминизам мажи/жени ребра + хомосексуалност feat. верски фанатици

Дискусија во форумот 'Боречки клуб' започната од Niki, 17 Јануари 2009.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Niki

  Niki
  Баниран/a

  404
  1
  21 Април 2007
  Не си ги видел убаво па така мислиш....ех Stane Stane ти како да не си видел подобро жена од телевизија....

  2:1 сега што правиме?

  шовинисти не постојат, тоа се реалисти


  GOJDO И на секоја лезбејка.
  ТУКА СИ ПОТПОЛНО ВО ПРАВО, према мене две третини се бисексуалки (лезбејки) а према некои лезбејки бројката е 80-90% УЖАСНО
  За жал на машките како да не им пречи ова или на поголемиот дел.

  Жени дали вие сакате дечкото да ви е бисексуалец? НЕ
  епа и ние исто, сакаме хетеросексуални жени

  Сите жени се исти но има и исклучоци....
   
 2. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,837
  825
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  @Niki

  Зборувај си за себе :)

  Маж бисексуалец е навистина нешто грозно. Но сосема спротивно од тоа е жена бисексуалка.

  Подобра глетка од тоа нема во цел свет, ни во Франција.
   
 3. Niki

  Niki
  Баниран/a

  404
  1
  21 Април 2007
  Е ова е најчеста реченица на секоја скриена лезбејка и на секој долноглавец (маж што размислува со долната глава)

  Секој нормален и паметен човек ке каже дека Секое сустештво кое го привлекува друго суштество од ист пол е гнасота (болест)

  Toa што рече дека нема по убава глетка од лезбејки МНОГУ ГРЕШИШ има милјон работи кои се 1000 000 000 пати по убави за гледање.
  Ти само гледај ги нив... и ке останеш со .!. во раце
   
 4. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,837
  825
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Значи јас не сум нормален човек ? :))

  Нема врска тоа.. Нормално дека природата ги создала и двата пола.

  Но, не значи тоа дека ако мене ме ми се допаѓа глетката од лезбејки, дека тоа е нешто вон човечно/идиотски/ простачки и незнам уште какво.

  Не можеш, а и несмееш да судиш за нечиј вкус. Не значи дека тоа тебе што не ти е по ќеф, е нечовечно.

  Фала богу не сум стасан до толку и покрај тоа што обожавам глетка со лезбејки :)
   
 5. Niki

  Niki
  Баниран/a

  404
  1
  21 Април 2007
  Не, погрешно си ме сватил, јас не реков ненормален.... можеби погрешно упатен од друштво или "модерен начин на живот" или премногу земање на здраво за готово тое што ни се сервира од страна на телевизиите (приватните)

  Сега слушни ме ти и сите други

  Тоа дека хомосексулците (мажи и жени) се исто гнасни.Тие се спротивни на природата, етиката, нормалното и БОЖЈОТО тие се деца на лукавиот

  Ај да речеме дека јас не сум у право или ти не си у право

  Дали на Библијата и Севишниот ке се спротиставиш?
  јас НИКАКО

  Пред Бог сите сме исти

  Тоа значи секој човек без разлика дали е жена или маж, ако прави
  гнасни дела тој/таа е престапник на законот

  Жена која е вистинска Христијанка не е лезбејка не е феминистка, не се продава за никаква матријална корист, не лаже, не прави прељуба.

  Па сега ти види спротивните чиви слуги се
   
 6. spiderman

  spiderman
  Intern

  783
  44
  16 Април 2007
  Секоја жена е лезбејка и тоа е нешто најубаво, најприродно. Сите жени го имаат тој потенцијал да станат лезбејки. Само сетете се на средно училиште, основно како сите девојчиња се држат за раце се бацуваат во образ.Дали има исклучоци? Се разбира дека нема.
   
 7. spiderman

  spiderman
  Intern

  783
  44
  16 Април 2007
  @Niki

  Брат ти обожуваш лезбејки :) Get out of the non lesbian lover closet and come join the fun :) Признавањето на зависност од лезбејки е првиот чекор кон Non lesbian лечењето..:D:D:LOL::LOL: Dr.Siggy has spoken :spienje:
   
 8. Niki

  Niki
  Баниран/a

  404
  1
  21 Април 2007
  На жалост така е, кај мене две третини беа такви а само една третина
  нормални, лезбејките се пипкаа за пихки, гради.... се бакнуваа се држеа за раце и се гушкаа. Дали тоа е нормално?
  НЕ е нормално за нормалните... Има и нормални жени кои викаат: како не им е гнас тоа да го прават, гнасотилаци

  И крадецот и убиецот мислат дека тоа е нај природна и нај нормална
  работа.

  А ако мислите дека хомосексуалноста (и лезбејките се хомосексуалци) се нормална работа само напред со тавиот ум.

  А тоа дека е природно се лажеш, лезбејките се спротивност на природата
  дали две лезбејки можат да имаат деца? НЕ а да биле нормални како ти што викаш ке имале деца.
  Да беше природно и сите животни женки ке беа лезбејки

  Дали тоа значи дека и твојата мајка или сестра се тоа? Нели нема исклучоци.
  Твоето напишано дали е некаква утеха за тебе?

  Јас викам дека има исклучоци и тие треба да се сакаат и ценат
   
 9. Niki

  Niki
  Баниран/a

  404
  1
  21 Април 2007
  Сега слушни ме ти и сите други

  Тоа дека хомосексулците (мажи и жени) се исто гнасни.Тие се спротивни на природата, етиката, нормалното и БОЖЈОТО тие се деца на лукавиот

  Ај да речеме дека јас не сум у право или ти не си у право

  Дали на Библијата и Севишниот ке се спротиставиш?
  јас НИКАКО

  Пред Бог сите сме исти

  Тоа значи секој човек без разлика дали е жена или маж, ако прави
  гнасни дела тој/таа е престапник на законот

  Жена која е вистинска Христијанка не е лезбејка не е феминистка, не се продава за никаква матријална корист, не лаже, не прави прељуба.

  Па сега ти види спротивните чиви слуги се
   
 10. maximilian

  maximilian
  Gaining Experience

  1,064
  74
  26 Март 2008
  Премногу забега темава од тоа што треба да биде.

  ОТ:
  Јас сакам жени. Дали тоа ме прави лезбеј? :p
   
 11. spiderman

  spiderman
  Intern

  783
  44
  16 Април 2007
  @Niki
  Ај се кладиме во 1000 евра дека компјутерот ти е преполн со скриени фолдери кај што имаш преку 1000000 фотки од лезбејки. Вака пишуваш дека девојка ти е до тебе и се срамиш ...Така да уживај :)
   
 12. Niki

  Niki
  Баниран/a

  404
  1
  21 Април 2007
  Друже браво... имам лезбејки во компјутерот но имав и вируси... но со антивирус ги избришав вирусите а сега ми иде со shift+delete и лезбејките
  Го имам следново приметено: има еден тип на жени кои не се добри "ем шуто ем боде" тие се комбинација од сите нај лоши нешта (лезбејки, ороспии, вештерки, егоистки, невротичарки)
  А другиот дел се оние истински нормални жени кои се маааалце
  Но сепак доколку ти би бирал девојка за жена каква би одбрал?
  Лезбејка која ке те изневерува со други жени а за тебе ке нема време или како тие што викаат "ме боли глава" или нормална што ке те сака искрено и чесно и ке ужива со тебе?
   
 13. spiderman

  spiderman
  Intern

  783
  44
  16 Април 2007
  Лезбејкаааааааааааааааааааааааааааааааа :bravo::bravoska:
  @Niki
  Добро е сепак има надеж во тебе...The lesbian is strong with you :)
   
 14. Niki

  Niki
  Баниран/a

  404
  1
  21 Април 2007
  Но ги мразам, а ти не ми одговори на прашањата од горните мои постови
   
 15. Blagojce

  Blagojce
  Gaining Experience

  888
  67
  26 Декември 2007
  Машко
  Програмер
  Забегавте СКРОЗ:) offtopic од темата.
  Од Феминизам/Шовинизам до лезбејки, хомосексуалки, христијанки, некои слики со порнографски содржини...Да не продолжувам:LOL:
   
 16. spiderman

  spiderman
  Intern

  783
  44
  16 Април 2007
  Ти кажав би избрал лезбејка дефинитивно...
  За Бог..секој има право да верува..Јас како вљубеник во науката..не верувам во Бог како таков..
  И нема зошто да се спротиставувам. Друго ако биле грешни лезбејките, тогаш целата машка популација со исклучок на тебе и сите други што мрзат лезбејки ке беа изумрени дека наводно грешеле...
  И реков нема исклучоци..факт е дека жените се посклони на нежност т.е лезбејство..А да педерите се гнаси тоа се сложувам ...педер е болест која лесно се лечи...го трескаш од тротоар додека не видиш црвено како тече од него..
   
 17. spiderman

  spiderman
  Intern

  783
  44
  16 Април 2007
 18. Niki

  Niki
  Баниран/a

  404
  1
  21 Април 2007
  Значи пороците (лезбејките) се неприродна, ненормална, гнасна и болна работа. Избркајте ги пороците од вас.

  Дека хомосексуалноста е гнасна е запишано во Светата Книга која е напишана според Бога. Ако вие мислите дека сте попаметни и подобри од него и дека вашиот вкус е правилен само напред кон пеколот

  Јас знам кој е во право и кој е навистина по паметен од сите нас заедно и го почитувам Него.

  Сите вие што сте тргнале по по поширокиот пат да знаете дека тоа лошо ке ви се одрази и ке сватите дека тоа не е добро. тргнете се од пороците на време.

  Јас не ги сакам, тоа и вие да го практикувате

  Толку за нив мислам дека расчистивме веке со нив
   
 19. Niki

  Niki
  Баниран/a

  404
  1
  21 Април 2007
  Значи ти си тргнал по поширокиот пат

  НЕМА ВРСКА, ако сите се лезбејки ке изумрат сите луѓе со тебе но сепак има нормални и затоа опстојува човештвото
  Запамти за опстанок е потребно Маж и Жена а не две жени


  Лезбејството и нежноста немаат врска, две спротивни работи од кои нежноста е убава а лез е гнасна.

  А за тоа што имаш таков нагон кон пеерите нешто е сомнително, викаш би ги треснал а? дали би им го начхххх? Сите што сум ги видел да се силат против ни сум ги слушнал да речат море како би им го...
  Абе гадно да не ти зборам хахаха

  Него расчистивме, ти си по науката но и не со Бог, затоа така збориш
  Кој побожен би зборел вака.

  а тоа што рече, целото човештво ке умрело, ке умри оној што тргнал
  по лош пат. Атеистите се нај лошите луѓе кои немаат никакво чувство ни за луѓето ни за животните а да не зборам за природата. Познавам атеисти
  знам какви "луге се"

  Колку за крај Верата и Науката немаат никаква врска.
  Колку да знаеш јас сум по науката но и по Верата
   
 20. spiderman

  spiderman
  Intern

  783
  44
  16 Април 2007
  Признај те возбуди сликата :LOL::LOL::LOL:

  Него ај малце офф топик на офф топик...кој ја напишал библијата????

  Библијата е средство книга напишана од напредните цивилизации : Маите,Ацтеките, Инките, Атлантида, Египќаните.. Тие ја напишаа Библијата како водич за неуките и неписмените тоа сме ние од Европа примитивците..како тоа ние да опстанеме и ни го вродиле стравот од Бог, како да го слушаме и да не го предизвикууваме. Да не ги заборавиме само Никола Коперник, Галилео Галилеј кој беа судени и гонети од црквата само затоа што веруваа во науката и ја кажаа гласно вистината, дека земјата со останатите планети се врти околу сонцето и дека не е земјата со форма на плочка која ја носеле китови и останати глупости..
   
 21. Niki

  Niki
  Баниран/a

  404
  1
  21 Април 2007
  Озбилно или ме зафркаваш? само види ги колку се дебели и ружни

  Види, јас сум човек кој не верува на рекла казала, туку само на докажани
  работи од мене (не од другите). Бог сум си докажал дека постои

  И верата е личен избор како што и е напишано, никој не е присилен да верува
   
 22. maximilian

  maximilian
  Gaining Experience

  1,064
  74
  26 Март 2008
  Ако продолжите вака, осеќам дека темава од феминизам, која отиде на ставови за хомосексуалноста на двата пола, дека ќе продолжи во насока на религијата. Дај отворете си тема за религија ако сакате, ве молам, јас радо би дискутирал за тоа таму, но не и тука, зашто се спомне ли такво чувствително прашање, никој нема да сака да биде покусо и дискусијата ќе продолжи за религија до бескрај.
   
 23. spiderman

  spiderman
  Intern

  783
  44
  16 Април 2007
  :bravo:

  @Niki

  како си докажал дека постои ?
   
 24. Niki

  Niki
  Баниран/a

  404
  1
  21 Април 2007
  Ако ми го поставиш атеистичкото прашање: Бог, си го видел ли?

  Дали ти си го видел сонцето со очи? ако речеш да е неточно за тоа што ти го гледаш само
  блесокот. Но сонцето постои

  Зошто не ми одговори на прашањата од погоре ако немаш аргументи ОК нема проблем

  maximilian не отварам нова тема за тоа што нема да пишувам на оваа
  бидејки е без потребно, јас само сакав да укажам на доброто и вистината но нема проблем секој нека иде со сво памет. кој сака по поширокиот пат нека иде а кој сака нека дојде по по тесниот пат за тоа што се исплати.
  Се вракаме на темите за хардвер? Да:)
   
 25. spiderman

  spiderman
  Intern

  783
  44
  16 Април 2007
  Жена си е жена каква е таква е само моја да е :)
   
Слични теми
 1. pudge
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  3,881
 2. Freaker
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,070
 3. nihil
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  4,759
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...