1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Fedora

Дискусија во форумот 'GNU/Linux' започната од filipvselena, 7 Април 2007.

 1. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,798
  75
  7 Април 2007
 2. gemidjy

  gemidjy
  Intern

  50
  0
  14 Април 2007
 3. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,798
  75
  7 Април 2007
  Znam citav za toa ali linkovite najvise upatuvaa na Fedora 5 i zatoa taa ja odbrav.Koga izleguva Fedora 7?
   
 4. psybaron

  psybaron
  Intern

  745
  48
  10 Април 2007
  jas sega ja vadam fedora 6 final. zod. ja zimam preku torrent. odlicno ide 255Kb/s.:) inace kakvo iskustvo imate se fedora? znam deka e za advance users za razlika od ubuntu.
   
 5. gemidjy

  gemidjy
  Intern

  50
  0
  14 Април 2007
  Утре излегува (треба) Fedora 7
   
 6. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,798
  75
  7 Април 2007
  Da od utre izleguva i moze da se simne
   
 7. psybaron

  psybaron
  Intern

  745
  48
  10 Април 2007
  :zbunet3: jebi ga..jas icera ja izvadiv 6kata. ali nema veze..ke bide i sedumka brzo.
   
 8. RESIDENT TOSE

  RESIDENT TOSE
  Intern

  1
  0
  3 oктомври 2007
 9. S

  S
  pwnz0r1lla

  1,550
  52
  8 Март 2007
  Shto pokonkretno ti se dopagja?

  Koi se vsushnost pobitnite novosti/promeni vo ovaa verzija?
   
 10. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
  I od sega se vika Fedora 7 (ne Fedora Core 7)...just an insight ;)

  cheers
   
Слични теми
 1. LiquidWorm
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,395
 2. egeec
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,376
 3. bumva
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  2,562
 4. darko
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,049
 5. vlatkooo3
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  496
Вчитување...

Сподели

Вчитување...