• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Fedora Wireless Conf

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Deneska go konecno instalira Fedora na laptopo posle mesec i pol probi na Vmware.I sega najprvin mi treba internec za download i pomos razbira se.
Ali malce mi treba pomos okolu konfiguracija na wireless kartickata (Intel PRO/Wireless 2200 BG).
Na slikata kako so gledate Fedorata mi ja prepoznava ali nekako nogu malce opcii ima, postoe li nekoja programa za konfiguracija ako Intel ProSet Wireless so e za Windows.

[/URL][/IMG]

e da abe ima li neso kako Device Manager u Windows so e da vidam so e prepoznato a so ne e.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Fedorata kje ti dade isto tolku setinzi kako shto i windowsot kje ti dade a uste i povekje kje mozesh da setirash preku telminal ..

Hm... za device manager jas koristam dmesg .. ama neznam dali kje se snajdes
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,717
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно