1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Fedora - избришани податоци

Дискусија во форумот 'GNU/Linux' започната од darko, 7 Април 2010.

 1. darko

  darko
  Intern

  35
  0
  17 Јануари 2008
  Здраво, хдд ми јавува некој проблем "one or more disk are failing " ми избриша некој податоци кој ми се битни постои ли можност да си ги повратам односно дали постои некој програм кој би ми го препорачале.
   
 2. Новица

  Новица
  Intern

  223
  19
  7 Јануари 2009
  Гугл пребарување за fedora и one or more disk are failing дава прилично резултати.

  Првиот линк е до мејлинг листа со објаснувања за нешто што личи на специфичен Fedora проблем. Види дали нешто од тоа ти помага.
   
 3. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Доколку фајловите се наоѓале на Линукс партицијата, не верувам дека може да ги повратиш :/

  Скенирај со помош на некој алатка за лоши сектори, можеби хард дискот умира.
   
 4. darko

  darko
  Intern

  35
  0
  17 Јануари 2008
 5. delix

  delix
  Intern

  702
  23
  7 Април 2007
  Машко
  ако сакаш да пишеш што било проблемот?
   
 6. darko

  darko
  Intern

  35
  0
  17 Јануари 2008
  Проблемот со хдд не знам што е не сум проверил ама си ги повратив податоците што ми ги избриша (на тоа мислев го решив проблемот)
   
Слични теми
 1. filipvselena
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  2,035
 2. LiquidWorm
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,398
 3. egeec
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,376
 4. bumva
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  2,562
 5. vlatkooo3
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  497
Вчитување...

Сподели

Вчитување...