1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Fedora 8

Дискусија во форумот 'GNU/Linux' започната од LiquidWorm, 26 ноември 2007.

 1. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
 2. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Toooo liquid i taka si praam kolekcija od Linux :bravo:
   
 3. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,798
  75
  7 Април 2007
  Dobro od slikive se gleda grafikata e popristapna.Postarite verzii ne bea bas ubavi kako ovaa.Bravo
   
 4. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Fedora, doseka kolku shto imam iskustvo e najbrzoto i najstabilnoto Linux distro :)
   
 5. Garfield

  Garfield
  Intern

  277
  4
  9 Декември 2007
Слични теми
 1. filipvselena
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  2,033
 2. egeec
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,376
 3. bumva
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  2,562
 4. darko
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,049
 5. vlatkooo3
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  496
Вчитување...

Сподели

Вчитување...