1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

fb група(и) за учење и размена идеи во python

Дискусија во форумот 'Perl // Ruby // Python' започната од Zimrie, 2 Април 2013.

 1. Zimrie

  Zimrie
  Gaining Experience

  473
  110
  11 Април 2008
  Машко
 2. InfinitySquared

  InfinitySquared
  Intern

  32
  17
  30 Март 2013
  Машко
  Одлична идеја, се надевам дека ќе се реализира идејата на екипата која ја создала групава :)
   
  На Zimrie му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. www.Zamunda.mk
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  638
 2. bogev4eboy
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  646
 3. antibiotic1
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  835
Вчитување...

Сподели

Вчитување...