• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Fax машина

  • Ја почнал/а темата
  • #1

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,458
3,155
Се наоѓаат ли (кај нас) fax машини кој не само факсовите што ќе ги примаат на самиот уред и ќе ги штампаат на хартија туку ќе бидат добиени и на PC-и?

Значи не зборувам за решение со класичен факс модем, туку буквално fax машина која истовремено и на хартија ќе штампа, и PC-то во дигитална форма ќе ги добива факсовите.

Некаде слушнав дека има вакви решенија, ако некој има повеќе искуство нека каже.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,728
Мислења
831,402
Членови
28,719
Најнов член
loxxY
На врв Дно