• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

FAT32 на OSX?

• Ја почнал/а темата

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Имам УСБ Хард Диск 20ГБ, форматиран FAT32. Ме тинтересира дали откако ќе инсталирам OSX ќе ми го пропознае и прочита да за можам да земам податоци од него?

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Имам УСБ Хард Диск 20ГБ, форматиран FAT32. Ме тинтересира дали откако ќе инсталирам OSX ќе ми го пропознае и прочита да за можам да земам податоци од него?
Да ич да не му се секираш тој ги чита усб хард дискови и без проблем работат е сега за да бидеш 100% на кутијата од него пишува дали подржува OSX
во многу случаи сите работат и на Виндоуз,Линукс,OSX итн така да неверувам дека ќе имаш проблеми

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Ќе го прочита да... Ама за FAT32 мислам дека нема подршка ... и ќе испадне дека нема ... оти се сеќавам кај мене NTFS партициите не ми ги читаше а не па FAT32

• Ја почнал/а темата

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Го чита и работи одлично, ама на NTFS неможе да креира податоци...нема везе, го форматирав:p

mENDol

Intern
24 декември 2007
83
2
Vaka, OSX podrzuva samo FAT32, gi cita i NTFS diskovite, ama ReadOnly samo. Toa mene mi lici na prebivanje na Apple so Microsoft. Taka da, ako imas disk sto ke ti treba za OSX i za Windows, mora da FAT32 za da mozes da zapisuvas na nego...

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,594
Мислења
824,199
Членови
28,086
Најнов член
martinivs