• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

FarCry 2

  • Ја почнал/а темата
  • #1

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
sigurno site ste slusnale za FarCry super igra za nejzino vreme ja napraija Crytek super momci od nezz kade ama sea poso izleze Crysis dobri te momci od Ubisoft gi zemaa pravata i sea praat FarCry 2 igrava ko bozem ke bide neso zversko abe nevideno nema vise ona dosadnoto LOADING na sred staza tuku se u pozadina se praelo ja vidiv oti momcite praele stvarno nekoi marifeti i napraile super grafika sea ja cekame da izleze pa ke vidime.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
@The Shadow
Premnogu nerazbirliv ti e postov
posebno vtoriov del

i sea praat FarCry 2 igrava ko bozem ke bide neso zversko abe nevideno nema vise ona dosadnoto LOADING na sred staza tuku se u pozadina se praelo ja vidiv oti momcite praele stvarno nekoi marifeti i napraile super grafika sea ja cekame da izleze pa ke vidime.
btw. ne ti ja svativ celta na postov..
Tvoe mislenje e , prashanje e, kritika..? Sredi go malce.
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Кога треба да излезе играва?
А претпоставувам дека сакаше да каже дека ќе биде подобра од FarCry:ermm:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Off-topic

The Shadow dude следниот пат кога ќе постираш подолг пост, користи интерпункција, не само што ќе придонесеш за Македонскиот јазик туку и ќе можеме да те разбереме.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
abe kazete neso za igrava ste slusnale li za nea.Kazete nekoe mislenje,i celta mi bese da ja prezentiram malce za da vidam reakcija, a inace i sakam da prasam dali nekoj igral DMC 3(super igra) i dali znae koga ke izleze za PC DMC 4.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
kako be 2 juni lele koj ke go ceka Dante i negovite super pistolcinja Ebony & ivory.
 

alexo

Intern
23 април 2007
169
12
Ааааа Dante со него малце ке играш повеќе со Nero ќе играш
 
M

Mr.Alien

Гостин
Не сум некој јак гејмер, ама Far Cry дефинитивно ми го смени односот кон FPS игрите. Една од најдобрите игри кои сум ги изиграл, покрај Unreal Tournament серијалот.
Far Cry 2 треба да се појави во текот на летото. Дејствието ќе било лоцирано во Африка (зошто баш Африка?!?), и според квалитетот ќе била пандан на Crysis (барем така викаат).
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
High Requirements
CPU: E6600 Core 2 Duo
Graphics: Nvidia 8800GTS
RAM: 2GB
Hard Drive Space: 6-8GB
Optical Drive: DVD Drive

Minimum Requirements

CPU: Athlon 64 3000+/Intel 2.8ghz
Graphics: Nvidia 6600 or ATI X1600 - Shader Model 2.0
RAM: 1GB
Hard Drive Space: 6-8GB
Optical Drive: DVD Drive

Recommended Requirements
CPU: Dual-Core CPU (Athlon X2 / Pentium D / Core 2 Duo)
Graphics: Nvidia 7800GT or ATI X1800XL Pro (SM 3.0)
RAM: 2GB+
Hard Drive Space: 6-8GB
Optical Drive: DVD Drive

en.farcry2-hq.com
:rolleyes:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
Ааааа Dante со него малце ке играш повеќе со Nero ќе играш
Abe ostaj go ti Nero vazno ke tepam nekoi demoni,a i BlueRoze(pistolot na Nero)ne e los.A za FarCry nema zbor stvarno dobra igrica bese sea ke vidime za FarCry 2 od ubisoft se falat a i vidov oti grafikata ke bide super.Kratko kazano se ocekuva neso zversko.
 
M

Mr.Alien

Гостин
@ fiascooo
Е па братче, инсталирај ја, пробај ја и се ќе ти биде јасно. Нема да зажалиш....:D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,011
Мислења
854,594
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно