• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Фарбање на кукиштето

Статус
Затворена за нови мислења.

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Не сум сигурен дека темава е за тука ама кажите ми со каков тип на боја и колку би ме коштало да го офарбам кукиштето.

Фала однапред.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Иди бре Генераторе земи еден спреј со боја и офарбај го куќиштето како сакаш. Еден спреј ќе ти биде доволен мислам.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Како бре од оние за ѕид? Куќиштето на компјутерот ѕидано ти е со цигли? :))
Ке побараш спреј за фарбање на метал. Не треба да бараш специјален некој.
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Фала мислам дека темата може да се затворе. А пред да се затворе кажите ми предниот дел (пластичниот дел) со истио ли спреј да го фарбам ???
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Иако има и посебна боја за пластика, можеш со истата боја да ја нафарбаш пластиката. Јас нафарбав еден CD-RW. Од бел го нафарбав во црно и еве неколку месеци го работам бојата е супер. Можеш со истиот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.158
Мислења
894.790
Членови
31.872
Огласи
337
Најнов член
angelacrvenkoska
На врв Дно