• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Фарбање на кукиштето

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Не сум сигурен дека темава е за тука ама кажите ми со каков тип на боја и колку би ме коштало да го офарбам кукиштето.

Фала однапред.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Иди бре Генераторе земи еден спреј со боја и офарбај го куќиштето како сакаш. Еден спреј ќе ти биде доволен мислам.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Од оние за ѕид што се нели или да барам некој по за таа работа ???
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Како бре од оние за ѕид? Куќиштето на компјутерот ѕидано ти е со цигли? :))
Ке побараш спреј за фарбање на метал. Не треба да бараш специјален некој.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Фала мислам дека темата може да се затворе. А пред да се затворе кажите ми предниот дел (пластичниот дел) со истио ли спреј да го фарбам ???
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Иако има и посебна боја за пластика, можеш со истата боја да ја нафарбаш пластиката. Јас нафарбав еден CD-RW. Од бел го нафарбав во црно и еве неколку месеци го работам бојата е супер. Можеш со истиот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,998
Мислења
854,407
Членови
29,630
Најнов член
kiko1337x
На врв Дно