• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Far Cry

Jano

Intern
8 февруари 2008
281
11
sto mislite za - far cry - bidejki vo ekipata sto ja pravela igrava ima dvajca
- MAKEDONECI- letovo ke izleze i (far cru2 )
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Супер е.И јас сум ја играл.БТВ има 2 македонци што ја правеле!!
 

petar.bt

Intern
12 август 2007
734
22
играта е закон
ја имам свртено 3 пати оти многу си ја поштовам
на бродот на една мислија го имаше македонското знаме
и во кредитите пишеше за то
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
899
74
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Многу убава графика има. Многу јака игра!
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Топ игра. Ми се допаѓа што мапите не се ограничени, можеш да одиш до неврат. А знамето :bravo: за нашите им текнало да не претстават.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.502
17.118
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Бродот се вика ЗОЛ ТЕРЕТЊАК :)
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
wow... super igra, ke ja simnam od internet, obicno ne igram igri, ama bidejki ucestvuval nekoj makedonec vo pravenje na igrata, moram da ja probam....
 

IT member

Intern
21 декември 2007
274
1
ivan-sorry1.hi5.com
Fala za slikite.

wow... super igra, ke ja simnam od internet, obicno ne igram igri, ama bidejki ucestvuval nekoj makedonec vo pravenje na igrata, moram da ja probam....

Edinstveno sto mi se dopaga e toa sto makedonec ima ucestvo. :), kolku sto primetiv gi ima istite( slicnite) weapons, kako na kanter :rolleyes:. Btw. fala za slikite.
Pozz.
:bye1:
 
M

Mr.Alien

Гостин
Можда ќе бидам дочекан на нож за постов од закоравените кантеровци, но сепак FAR CRY е неколку класи над Counter Strike. И во поглед на содржината, и графиката, квалитетот на текстурите, нивната далеку поголема просторност отколку во Counter, физиката...со еден збор - подобра во се.
Не сум некој закоравен гејмер, играм повремено (кога имам време за тоа) и тоа само игри кои ќе ми фати око. А во Far Cry се заљубив на прв поглед. Ја имам свртено двапати, без инсталација на cheat-овите кои овозможуваат да ги имаш сите оружја и неограничена муниција на располагање во секој момент. Имам симнато и некои додатни мапи, како и MATTO мапите/додатокот.
Здравје, на есен, нова канта (комп) и Far Cry 2! :metal:
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Секоја чест за Петар, тој има работено т.е. е креаторот на вештачката интелегенција во Far Cry. :bravo::bravo::bravo:
Инаку МАТТО експанзиите се подеднакво добри
 

_zare_

Intern
10 февруари 2008
137
0
sto mislite za ova
2005896495195095464_fs.jpg

2005837553646585852_fs.jpg

ova se sliki od ocekuvanata far cry 2
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Можда ќе бидам дочекан на нож за постов од закоравените кантеровци, но сепак FAR CRY е неколку класи над Counter Strike. И во поглед на содржината, и графиката, квалитетот на текстурите, нивната далеку поголема просторност отколку во Counter, физиката...со еден збор - подобра во се.
Не сум некој закоравен гејмер, играм повремено (кога имам време за тоа) и тоа само игри кои ќе ми фати око. А во Far Cry се заљубив на прв поглед. Ја имам свртено двапати, без инсталација на cheat-овите кои овозможуваат да ги имаш сите оружја и неограничена муниција на располагање во секој момент. Имам симнато и некои додатни мапи, како и MATTO мапите/додатокот.
Здравје, на есен, нова канта (комп) и Far Cry 2! :metal:

So koja verzija od kanter pravis sporedba - 1.6 ili source ?

p.s. otkako pocnav da ja igram igrata nekoe vreme se potpisuvav Loading - igrav na spor kompjuter i polovina od vremeto go gledav Loading ekranot kako se polni hhee
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.159
Мислења
891.808
Членови
31.500
Огласи
31
Најнов член
Stefanija99
На врв Дно