• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

FAR CRY 2

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Borgski

Intern
31 јули 2008
67
1
Денес на пладнe најавен е датумот на излегувањето на Far Cry 2
23 Октомври за сите пс3 за xbox360 и секако за мене најомилената платформа за играње ПЦ. Ете го и линкот.
http://www.ggmania.com/?smsid=25832


П.С. gOJDO изгледа еве игра да си го тестираш системот :D
 
M

Mr.Alien

Гостин
ALELUJA!!!!!
Одвај чекам.....моја најомилена игра, дефинитивно.
Не знам само дали ова ќе ме натера да склопам нова машина порано отколку што планирав :D?
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Денес на пладнe најавен е датумот на излегувањето на Far Cry 2
23 Октомври за сите пс3 за xbox360 и секако за мене најомилената платформа за играње ПЦ. Ете го и линкот.
http://www.ggmania.com/?smsid=25832


П.С. gOJDO изгледа еве игра да си го тестираш системот :D
Epten omilena konzola ni e XBox360 .... osobeno otkako se ispostavi deka skoro site konzoli se pusteni vo prodazba so fabricka i dizajnerska greska........pa koj kupil jebi ga .... a za novite konzoli ke se potrudime da ja popravime greskata :LOL::LOL::LOL:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Па и време беше да се појави играва. Колку време ја чекам.... :ligavenje:
 
M

Mr.Alien

Гостин
Holly shit!
Јас сум хардвераш, не окорели гејмер, па можеби прашањево ќе звучи глупо, но дали во играта ќе биде вклучен и овој Map Editor? Би си поиграл малку со него.....:rolleyes:.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,314
16,301
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
вчера играта излезе официјално, а ајс веќе ја симнав од торент. попладне ќе ја играм. штета што што нема crossfire support за мојата картица..
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Ако си ја зел таа од 3.6 гигабајти си се зезнал изгледа, не е цела само тестерска везија имаш 4 мапи само + уште нема крак изгледа.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,314
16,301
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
ја симнав таа од 3.6, но ја симнувам и таа од 7.8GB. За крек има, само неможев да го најдам серискиот број. ваљда е негде по фолдерите.
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Нема веруј, читав коментари дека кракот скоро ништо не правел и те носи до сериски кој го нема никој.
Значи или треба да излезе кеј ген или добар крак што ги заобиколува регистрациите.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,314
16,301
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
играта излезе, излезе и hotfix за 4870X2. Уште крек да најдам и ќе ја шинам од играње деновиве. Утре не се работи, а Петок ќе си го земам како слободен ден, да спојам :D хехе
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,314
16,301
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Во сабота, недела и за празници не работиме.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,314
16,301
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Најдов крек на www.gamecopyworld.com.
Играта за почеток изгледа ОК. Графиката е квалитетна, но мислам дека таа на Crysis Warhead е подобра и пореална.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,314
16,301
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Не го разбрав прашањето. Што да ми делува нормално во Крајсис Ворхед?
 
M

Mr.Alien

Гостин
Дај стави некој скриншот од Far Cry 2, да видиме како изгледа.....
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1,049
53
Е стварно во однос со крисис новава графиката каква е??

И по захтевност кажите. Незнам зошто ама графикава на крисис не ми се свиѓаше се на најхај со 4Х антиалиасинг.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,314
16,301
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
после некој саат играње, можам да кажам дека графиката е одлична. Во однос на Крајсис Ворхед, си има и недостатоци и предности, но генерално на исто ниво се.

Еве неколку скрин шотови:


1680x1050, сите опции на максимум, 8xAA и 16xAF
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,314
16,301
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Можеш да ја играш и со многу послаба графичка картичка со малку помалку детаљи. Разлика во квалитет на слика помеѓу 4xAA и 8xAA е неприметлива, а во перформанси(FPS) е скоро 2:1
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,734
Мислења
863,558
Членови
30,068
Најнов член
petrovskib
На врв Дно