• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Fantasy Premier League

bobipp

Gaining Experience
13 ноември 2009
412
280
bobipp's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 2700X with Wraith Prism Cooler
Motherboard
Asrock B450 Pro 4
Storage
SSD Samsung 860 EVO 250 GB
PSU
Riotoro Enigma G2 650W Gold full modular
RAM
2x8 GB G. Skill Ripjaws V 3200 Mhz
Video card
MSI GTX 1650 SUPER 4 GB OC Edition
Case
Riotoro CR400 2x120 mm fans
Mouse
A4Tech X-710BK
Monitor
AOC i2269vwm 21.5" IPS
OS
Windows 10 Pro

toshex

the fool
18 септември 2013
5.921
7.084
Мелмак
Лигата е обновена, а за тие што не играа лани а сакаат да се приклучат кодот е:

Код:
obztu6

Или преку линкот:

 

bobipp

Gaining Experience
13 ноември 2009
412
280
bobipp's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 2700X with Wraith Prism Cooler
Motherboard
Asrock B450 Pro 4
Storage
SSD Samsung 860 EVO 250 GB
PSU
Riotoro Enigma G2 650W Gold full modular
RAM
2x8 GB G. Skill Ripjaws V 3200 Mhz
Video card
MSI GTX 1650 SUPER 4 GB OC Edition
Case
Riotoro CR400 2x120 mm fans
Mouse
A4Tech X-710BK
Monitor
AOC i2269vwm 21.5" IPS
OS
Windows 10 Pro
Лигата е обновена, а за тие што не играа лани а сакаат да се приклучат кодот е:

Код:
obztu6

Или преку линкот:

Ако се приклучат барем 10ина да вложиме по 200-300 ден и да има награди на крај.
 

toshex

the fool
18 септември 2013
5.921
7.084
Мелмак
Ако се приклучат барем 10ина да вложиме по 200-300 ден и да има награди на крај.

Ми се свиѓа идејата и не се уопште многу пари, па дури и 500че од човек би било океј, но проблемот е кој ќе го чува фондот.

Идеално би било администрацијата @Fatal1ty_ или @D да го чуваат prize-pool-от.

Пошо не е океј да чекаме на крај да се собираат пари, треба сеа дури сите шо сакаат да учествуваат се активни - на средина или крај на сезона многумина се откажуваат.
 

Martin Arsov

Gaining Experience
17 октомври 2016
191
111
Ми се свиѓа идејата и не се уопште многу пари, па дури и 500че од човек би било океј, но проблемот е кој ќе го чува фондот.

Идеално би било администрацијата @Fatal1ty_ или @D да го чуваат prize-pool-от.

Пошо не е океј да чекаме на крај да се собираат пари, треба сеа дури сите шо сакаат да учествуваат се активни - на средина или крај на сезона многумина се откажуваат.
Јас сум за оваа идеја.
 

toshex

the fool
18 септември 2013
5.921
7.084
Мелмак


Интересно....

FZacvLwWQAATT3k
 

toshex

the fool
18 септември 2013
5.921
7.084
Мелмак
Дечки добра прва недела за повеќето! Во нашата лига најмногу поени неделава имаше Бојан со тимот Бокси:

Standout диференцијали му беа Кулушевски кој доби 13 поени и Зинченко со 12. Добар тим и малку среќа = одличен резултат.

1659905710034.png
 

toshex

the fool
18 септември 2013
5.921
7.084
Мелмак
Оваа недела највеќе поени извади тимот на Александар. Клучно од се е изборот на капитен. Довербата во жезус го награди со одлични поени. Честитки!

977966C2-D167-4F5A-A30B-87536FAD0FC5.jpeg
 

toshex

the fool
18 септември 2013
5.921
7.084
Мелмак
Најмногу поени неделава имаше тимот на Ангелин "FC Lino"! Клучно за успехот е добриот избор на стартери наспроти клупа за разлика од многумина тој ги има Перишич и Родриго во игра со одлични поени од двајцата.

1661242092253.png
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.414
Мислења
900.363
Членови
32.126
Огласи
505
Најнов член
zoki.mitovski
На врв Дно