• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Fantasy football на УЕФА

  • Ја почнал/а темата
  • #1

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Како што наближува европското првенство во фудбал така се поголема станува и фудбалманијата.
На официјалниот сајт на УЕФА веќе подолго време има интересни игри за тепање време во врска со натпреварите што се во организација на УЕФА. Башка може да се добијат и добри награди(ако имате толку к'смет:))
Јас веќе година дена ги играм овие игри и многу се заразив.
Е сега целта ми е да ве информирам и вас(тие што не знаат нормално) за овие игри и да ве охрабрам да си направите еден акаунт и добро да се забавуваме сите заедно, па ако некој освои некоја награда можеме заедно на форумов или во живо да прославиме:)
Има повеќе игри ама сепак јас би ги издвоил Predictor и Fantasy Football.

Predictor е игра нешто слично како типување во кладилница. Сите натпревари на европското првенство се типуваат(резултати, голови, кој прв дава гол).

Fantasy Football е нешто пооткачено. Имено се создава тим од 12 играчи и истите носат поени. Кој на крај ке собере највише поени е победник. Е сега тука има правила кои можете на uefa.com да ги прочитате.
Еве линк http://en.fantasy.euro2008.uefa.com/M/rules.mc

И на крај кажете дали ви се допаѓа играва и дали ќе ја играте.
А со тие што ке ја играат се надевам дека во текот на целото европско првенство ке си разменуваме, тука, искуства и совети:)

Поздрав:rakopleskanje::rakopleskanje:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Ajde be lugje ......... nikoj ne igra?
Ke bide kasno posle...... utre pocinja evropskoto:)
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Ajde be lugje ......... nikoj ne igra?
Ke bide kasno posle...... utre pocinja evropskoto:)
Леееее добро што ме потсети ... Може и да направиме it.com.mk лига :) има таква опција ... ама ајде дека сега касно е може да се организираме за од септември здравје....

Сега ќе направам екипа и лига па ке постирам тука код да влезеш и ти во лигата ок ? И ова важи за било кој .... Може во иднина да има и награди , па кој сака фудбал нека тренира сега :bravo:
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Дечки значи одкога ќе си креирате тим имате опции и да влезете во некоја лига .... Јас креирав it.com.mk лига и кодот за да влезете е следниов :

233779-38169
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Ајде побрзајте :) Во моментов уште нешто повеќе од 17 часа до стартот, па направете си тимови и влезете во лигата :bravo:
 

ZzzzZzzz

Intern
30 мај 2007
84
3
Таму сум, можеби ќе бидам -12 од првиот ама не се секирајте ќе ве стигнам :tainstven:
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
aj be ovie ne se normalni,jas se registiram so nik The Shadow,oni mi vikaat bil u koristenje,posle so TheShad0W,pak u koristenje,epa ne se registiram.:LOL:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #12

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Katastrofa...........tolku skapo gi plativ igracite a ni eden od niv ne vleze vo igra......ke im dadam kloca na Henry, Simic, Pogrebnjak ......... i ostali invalidi:lut2:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Aj da ne pocinjam nova tema ke produzam na ovaa......:)

Znaci od vecer pocinja liga na sampioni. Pa po toj povod pak na uefa.com se obnovija igrite Predictor i Fantasy Football.
Jas si napraviv tipuvanja i si napraviv tim.....pa ako saka nekoj drug neka se prikluci.
Napraviv i ligi kaj sto mozete da se priklucite. I vo dvete igri ligite gi krstiv Forumdzii:D
Ako saka nekoj da se prikluci eve gi kodovite:

Predictor - Forumdzii — Code to join this league: 3333-1123
Fantasy Football - Forumdzii — Code to join this league: 114994-20321

Pa aj ke vidime sto ke napravime ovoj pat:D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
858,921
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно