• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Fantasy football на УЕФА

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Како што наближува европското првенство во фудбал така се поголема станува и фудбалманијата.
На официјалниот сајт на УЕФА веќе подолго време има интересни игри за тепање време во врска со натпреварите што се во организација на УЕФА. Башка може да се добијат и добри награди(ако имате толку к'смет:))
Јас веќе година дена ги играм овие игри и многу се заразив.
Е сега целта ми е да ве информирам и вас(тие што не знаат нормално) за овие игри и да ве охрабрам да си направите еден акаунт и добро да се забавуваме сите заедно, па ако некој освои некоја награда можеме заедно на форумов или во живо да прославиме:)
Има повеќе игри ама сепак јас би ги издвоил Predictor и Fantasy Football.

Predictor е игра нешто слично како типување во кладилница. Сите натпревари на европското првенство се типуваат(резултати, голови, кој прв дава гол).

Fantasy Football е нешто пооткачено. Имено се создава тим од 12 играчи и истите носат поени. Кој на крај ке собере највише поени е победник. Е сега тука има правила кои можете на uefa.com да ги прочитате.
Еве линк http://en.fantasy.euro2008.uefa.com/M/rules.mc

И на крај кажете дали ви се допаѓа играва и дали ќе ја играте.
А со тие што ке ја играат се надевам дека во текот на целото европско првенство ке си разменуваме, тука, искуства и совети:)

Поздрав:rakopleskanje::rakopleskanje:

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Ajde be lugje ......... nikoj ne igra?
Ke bide kasno posle...... utre pocinja evropskoto:)

Леееее добро што ме потсети ... Може и да направиме it.com.mk лига :) има таква опција ... ама ајде дека сега касно е може да се организираме за од септември здравје....

Сега ќе направам екипа и лига па ке постирам тука код да влезеш и ти во лигата ок ? И ова важи за било кој .... Може во иднина да има и награди , па кој сака фудбал нека тренира сега :bravo:

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Дечки значи одкога ќе си креирате тим имате опции и да влезете во некоја лига .... Јас креирав it.com.mk лига и кодот за да влезете е следниов :

233779-38169

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Ајде побрзајте :) Во моментов уште нешто повеќе од 17 часа до стартот, па направете си тимови и влезете во лигата :bravo:

ZzzzZzzz

Intern
30 мај 2007
84
3
Таму сум, можеби ќе бидам -12 од првиот ама не се секирајте ќе ве стигнам :tainstven:

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
aj be ovie ne se normalni,jas se registiram so nik The Shadow,oni mi vikaat bil u koristenje,posle so TheShad0W,pak u koristenje,epa ne se registiram.:LOL:

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Katastrofa...........tolku skapo gi plativ igracite a ni eden od niv ne vleze vo igra......ke im dadam kloca na Henry, Simic, Pogrebnjak ......... i ostali invalidi:lut2:

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
Aj da ne pocinjam nova tema ke produzam na ovaa......:)

Znaci od vecer pocinja liga na sampioni. Pa po toj povod pak na uefa.com se obnovija igrite Predictor i Fantasy Football.
Jas si napraviv tipuvanja i si napraviv tim.....pa ako saka nekoj drug neka se prikluci.
Napraviv i ligi kaj sto mozete da se priklucite. I vo dvete igri ligite gi krstiv Forumdzii:D
Ako saka nekoj da se prikluci eve gi kodovite:

Predictor - Forumdzii — Code to join this league: 3333-1123
Fantasy Football - Forumdzii — Code to join this league: 114994-20321

Pa aj ke vidime sto ke napravime ovoj pat:D

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.215
Мислења
918.809
Членови