1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Фантастичен лаптоп ASUS W90

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од светот' започната од Fatihh, 16 Мај 2009.

 1. Fatihh

  Fatihh
  Gaining Experience

  372
  50
  14 Април 2007
  Машко
  Продажен Менаџер во IT Сектор Сааф Компјутери
  Еден од нај екстремните лаптопи ( Гејмер Едишн ) ...

  [​IMG]


  18.4" инчен 1080p екран
  Twin ATI Mobility Radeon HD 4870 X2
  6GB DDR2 800MHz рам мемораија
  Core 2 Duo - T9600/T9400/P8600/P8400
  6 комада Altec Lansing звучници
  И додатно Turbo Gear за %25 оверклокување

  http://www.engadget.com/2009/01/08/asus-debuts-18-4-inch-w90-gaming-laptop-at-ces-2009/
   
 2. TheWizzz

  TheWizzz
  Intern

  123
  3
  1 ноември 2007
  колку пари кошта чудово..???
   
 3. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  287
  18 Мај 2007
  Лаптоп не е компјутер кој има поголем дисплеј од 15 инчи ... што ќе ми е и да е најјак на планетата ако ми го шини рамото ?

  Мислам дека ова е чисто ср*** исто како и другите лаптопи со големи екрани.
   
 4. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,799
  76
  7 Април 2007
  Хах абе ова рамо ќе ти откине после ќе мора на рбет да исправа оној кој го има:LOL::LOL::LOL::LOL:Ај да беше до 16 инчи ама овоа:))
   
 5. Fatihh

  Fatihh
  Gaining Experience

  372
  50
  14 Април 2007
  Машко
  Продажен Менаџер во IT Сектор Сааф Компјутери
  Баш така ... ова не е Office Laptop за гејмери е. :)):)):)):)):)):)):)):)):)):LOL: Затоа нема да го носиш секаде за друго имаш Mac !!!
   
 6. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  287
  18 Мај 2007
  Ако не го носиш штоќети е лаптоп ?
   
 7. Fatihh

  Fatihh
  Gaining Experience

  372
  50
  14 Април 2007
  Машко
  Продажен Менаџер во IT Сектор Сааф Компјутери
  Нема да го носиш секогаш !!! А за еднаш и два пати нема да умреш од толку ;) Али до некаде си во право може некои луге имаат друг вкус. Во еден многу популарен Турски форум и Руски форум скоро сите гласале за лаптопов кои меѓу нив беше и Мек Бук'от
   
Слични теми
 1. psyside
  Одговори:
  67
  Прегледи:
  16,885
Вчитување...

Сподели

Вчитување...