Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Фанови на ARG?

100JKO

On your way to fame
27 јуни 2018
339
895
Скопје
Случајнo налетав на ова со криптографија и енкрипција и сакав да прашам дали има други членови на форумов што во слободно време може „играат“ Alternate Reality Games и ако има да предложи некој интересен ARG? :D

На кратко, Alternate Reality Game (ARG) е игра каде што решаваш puzzles користејќи различни ciphers, стенографија и други алатки за да стигнеш до целта. Најчесто целта на овие игри е да се открие lore за некоја игра или пак само вежби за ciphers, стенографија итн... Ако имате слушнато за Cicada 3301 тогаш знаете за што станува збор.

Имам неколку решавано од кои најомилени ми се ae27ff и Skopje.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.864
Мислења
970.426
Членови
35.220
Огласи
2.844
Најнов член
HeyJude
На врв Дно