Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Family link-redmi 10 5G блокиран телефон

maci

On your way to fame
2 април 2008
3.160
768
претходно ја користев апликацијата,имав контола/увид во телефонот на синот па ја тргнав.

при тргање од Family link,мобилнот на синот го блокирав и сега неможам да го вратам во нормала

грешката ми беше кога го тргнав,ја избришав цела група од мојот телефон а после од неговиот телефон го одлогирав.
требаше да го одлогирам па после да ја бришам групата...и сега пишува дека надзорот е запрен но неможе да се врати во нормала

после рестарт ,дава кратко 2/3 секунди чепкање,одма се активара преку гугл,фамили линк со глупиот блок

имате ли идеја како да го средам проблемот?
 

FLEGMA

Illuminator
2 август 2012
10.802
17.463
Од "фиксен" компјутер не може да се логираш на истите сервиси?
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
3.160
768
е јас ова не го направив:
In order to uninstall Family Link on the child device, you must enter the parent's group password and remove the child's account from the group. Only then is the child's device free of any restrictions preventing the easy removal of the app.
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
3.160
768
Ова го направив
c0fd18ec0ac255491338c2dcf1e0d48e.jpg


Sent from my RMX2002 using Tapatalk
 

FLEGMA

Illuminator
2 август 2012
10.802
17.463
Е сега и родителот на својот акаунт треба да го запре надзорот (ти си админот)
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
3.160
768
Средивме,отворив акаунт на друг телефон.ја избришав групата и го повлече

Sent from my RMX2002 using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
45.673
Мислења
947.003
Членови
34.145
Огласи
2.013
Најнов член
Yadow
На врв Дно