• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Фали ли нешто на конфигурацијава?

Sasobt

Intern
12 ноември 2007
42
0
ja nadov konfiguracijata ama me cudi kako mozi da bidi tolku evtina!????!

Maticna: asus M2N4-SLI, nForce4 SLI
Procesor: AMD Athlon 64 x2 5000+ AM2 BOX
Graficka: gForce 8400GS 256 DDR2
Ram: 2GB FSB800
Hdd: 320GB SATAII 8MB cash
Dvd gluvci tastaturi zvucnici so ti znam so ne plus

e ova ti kosta 24000 denari (400 EUR)
malce mi e cudna maticnata dali e dobra?
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Толку е бе друже. Типот е дилер во некоја компјутерска фирма и има поефтини цени. И ја да би ти ја правел толку ке испадне:)
Зимај, само кога веќе даваш пари, стај појака графичка. 8400GS е слаба. Додај уште 20 евра и земи си барем 8500GT
 

Sasobt

Intern
12 ноември 2007
42
0
abe nemam poke od 400eur a za tie pari imam so pojaka graficka (8500gt 512ddr2) ali procesor 4200 pa zato se matev malce koja e podobra konfiguracija i sto bi zele pojak procesor ili pojaka graficka?
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Jas bi zemal pojaka grafichka. Ionaka procesorot nikogash ne go iskoristuvash 100%.

И јас би играл така.
Инаку можеш да одиш и на оваа варијанта - да не ја земеш таа со 512МБ оти и тие нема никогаш да ги искористш. Види нешто измеѓу - процесор 4600 и 8500ГТ со 256 рам
 
M

Mr.Alien

Гостин
Земи барем 8500 GT. Матичната е во основа постар модел, модифициран (фабрички, разбира се) за да може да ги поддржи АМ2 процесорите (секако, ако е со Socket AM2).
 

Sasobt

Intern
12 ноември 2007
42
0
pa konfiguracijata ja nacekav vo nekolku kompanii taka da (skroz ista do bukva tekstot edna bukva nemase poinakva)za monitor ke si zemamLCD19" ke go plakam nego na rati nekako acer 10000 denari normalo wide screan
 
8 февруари 2008
31
0
www.techno-worldsite.tk
ja nadov konfiguracijata ama me cudi kako mozi da bidi tolku evtina!????!

Maticna: asus M2N4-SLI, nForce4 SLI
Procesor: AMD Athlon 64 x2 5000+ AM2 BOX
Graficka: gForce 8400GS 256 DDR2
Ram: 2GB FSB800
Hdd: 320GB SATAII 8MB cash
Dvd gluvci tastaturi zvucnici so ti znam so ne plus

e ova ti kosta 24000 denari (400 EUR)
malce mi e cudna maticnata dali e dobra?

Види,8400 GS добра е,али во спротивно многу е слаба...не ја зимај ни 8500 GT.Другар ми така се зезна,ја имаше 8400 и ја зема 8500,а за мала доплата батката ќе си земеше 8600 GTS која има тродупли перформанси од 8500....Гледав на youtube гејмплејови од 8500 gt и не бев вчудовиден,али од 8600 GTS,навистина се вчудовидив. Оди на youtube и барај geforce 8600 gts,ќе видиш шо убавини ќе ти извади :bravo:
 

oz-codec

Intern
20 јануари 2008
8
0
Види,8400 GS добра е,али во спротивно многу е слаба...не ја зимај ни 8500 GT.Другар ми така се зезна,ја имаше 8400 и ја зема 8500,а за мала доплата батката ќе си земеше 8600 GTS која има тродупли перформанси од 8500....Гледав на youtube гејмплејови од 8500 gt и не бев вчудовиден,али од 8600 GTS,навистина се вчудовидив. Оди на youtube и барај geforce 8600 gts,ќе видиш шо убавини ќе ти извади :bravo:

drugar deckovo ubavo si kaza deka ima samo 400e a ti mu vikas tuka ludorii da pravi pa site znaeme so da si zememe ako ne ni se problem parite
 

bakrac

Intern
27 јануари 2008
34
0
ja nadov konfiguracijata ama me cudi kako mozi da bidi tolku evtina!????!

Maticna: asus M2N4-SLI, nForce4 SLI 4440 den

Procesor: AMD Athlon 64 x2 5000+ AM2 BOX 5950

Graficka: gForce 8400GS 256 DDR2 2250 den

Ram: 2GB FSB800 2 x 1000 den
Hdd: 320GB SATAII 8MB cash 4180 den

Dvd rezac ASUS 1814 1630 den

gluvci tastaturi 750 den
zvucnici so ti znam so ne plus 2.1 830 den
+ kukiste za 1420 den

e ova ti kosta 24000 denari (400 EUR)
malce mi e cudna maticnata dali e dobra?
Sve zaedno dava okolu 22.000 den sto e okolu 360 evra.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.298
Мислења
892.134
Членови
31.476
Огласи
18
Најнов член
catsap123
На врв Дно