1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Факултет за Безбедност

Дискусија во форумот 'Останато' започната од gorgidimovski, 10 oктомври 2011.

 1. gorgidimovski

  gorgidimovski
  Intern

  25
  0
  26 Септември 2011
  ме интересира ако можете да ми кажете дали е задолжително секој да ја брани својата дипломска работа или магистарски труд:zbunet3:
   
 2. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,442
  1,015
  8 Декември 2009
  Мислам дека е задолжително.
   
 3. gorgidimovski

  gorgidimovski
  Intern

  25
  0
  26 Септември 2011
  ај ве молам нека пише некој уште нешто:ermm:
   
 4. stefan1984

  stefan1984
  Intern

  87
  14
  2 Јануари 2010
  Што учите на тој факултет баш ме интересира. Нешто безбедност системи компјутери или како да бидеш џандар или избацивач.
   
 5. Nakolce

  Nakolce
  Gaining Experience

  941
  87
  18 Септември 2009
  Што учат и ти несакаш да знаеш... http://www.fb.uklo.edu.mk/
   
 6. stefan1984

  stefan1984
  Intern

  87
  14
  2 Јануари 2010
  и за ова факултет џабе губите време и новац за жандар/војник. Ништо нема да ти користи кога ќе севработиш само ќе трба наредби да слушаш или евентуално семафор да изиграваш. Земете бе природни науки комјутери полза да има човечанство и од вас
   
 7. Petkovsky

  Petkovsky
  Intern

  323
  31
  7 Декември 2009
  А извини кој фактор си ти да кажеш од кого има полза а од кого нема?

  Ако имаш одговор напрашањето пиши, ако не ќути.
   
  1 person likes this.
 8. Nakolce

  Nakolce
  Gaining Experience

  941
  87
  18 Септември 2009
  Обично џандарче станува со курс од 3 месеца.. А со цел факултет станува инспектор на кој минималната плата му е 50 000 а се што работи е 3 до 4 случаја во месецот.. така кажано си седи во канцеларија и наредува други да работат за него. Епа размисли дали е боље да се замараш пред компјутер ко будала за да напраиш некој програм што кога ке го однесеш негде ке ти се утепаат од смеење само за да ти го откупат беспари или ке седиш во канцеларија цел ден ако треба ке отидеш до негде ке напишеш некој извештај и платата на први е тука....
   
 9. gorgidimovski

  gorgidimovski
  Intern

  25
  0
  26 Септември 2011
  точно се согласувам со тебе подобро за инспектор ќе си учам цело време си седам во канцеларија и скоро без мака на крајот од месецот ќе си земам плата,него да студирам за компјутери, па после ке треба да магистрирам да докторирам и плус за да станам успешен во таа работа ќе треба да измислам некоја направаbravo::bravo:
   
 10. tomi

  tomi
  Guru

  9,818
  9,058
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  @stefan1984 izivni sto studiras ti ? najverojatno kako se kopa nivi posto i da sturias nesto so ovoj mozok daleku nema da stignes

  @gorgidimovski jas sum na fakultet za detektivi i kriminalistika na evropski, na kraj branime diplomska a na kraj na magisterskite studii branis i magisterska. toa voopsto ne e strasno ne e bitno dali si na privaten ili drzaven istoto ti e ti davaa tema profesor na toa spremas diplomska preku razni knigi i google i toa e toa ja branis i pominuvas.

  Momentalno sum i na masinski fakultet koj mi e vo miruvanje stignat sum 2 vtora godina zdravje boze ke go zavrsime use malce ima gore navedniot fakultet go upisv za da mozam da odam na postiplomski bezbednost na kompjuterski kriminal ili nesto slicno. taka da voopsto ne e zaludno ucenjeto, sve e interesno i mnogu raboti se ucat
   
  1 person likes this.
 11. gorgidimovski

  gorgidimovski
  Intern

  25
  0
  26 Септември 2011
  sekako deka ne e zaludno ucenjeto posebno ako studiras kriminalistika(zavisi za kogo)jas i den denes da mozam da biram pak bi se zapisal na kriminalistika,bidejki toa me inspirira:)
   

Сподели

Вчитување...