• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Facebook тужи порно компанија поради хакерски напад

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Facebook Sues Porn Company Over Hacking

The social network claims a bot from the Canadian porn site tried to gather its members' data.
Facebook тужи седумнаесет (17) луѓе и канадска интернет порно компанија за наводен обид за "минирање" на популарната социјална мрежа за личните податоци на своите корисници.


Повеќе: http://www.pcworld.com/article/id,140604-c,onlineprivacy/article.html

:spienje:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,714
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно