1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Facebook проблем

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Vlado.T, 4 ноември 2011.

 1. Vlado.T

  Vlado.T
  Intern

  233
  13
  28 Мај 2010
  Машко
  Здраво, се имав логирано на Facebook преку моб., и нормално така покажува на chat... Но сега и кога сум уклучен од лап топ исто покажува, икончето од телефон :S.. Како можам да го поправам ова ?

  Поздрав..
   
 2. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,614
  3,528
  11 Декември 2008
  Машко
  ништо не те разбрав
   
 3. Vlado.T

  Vlado.T
  Intern

  233
  13
  28 Мај 2010
  Машко
  Се имав уклучено на Facebook преку мобилен, и се ок... И сега кога сум офлине кај пријателите во chat-от, покажува телефон кај светлото за офлине(сиво), и пишува (This message will be send on Vlado's phone)... И ако веке долго време не сум уклучен од телефон...
   
 4. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,285
  898
  8 Мај 2010
  Машко
  Здраво, и еден мој пријател го имаше истиот проблем откако ќе се одјавеше од фејсбук преку неговиот телефон тој сепак беше буквално 24/7 онлајн. Со менување на лозинката тоа веќе не се случуваше, ама и престана да се најавува преку телефон. Користеше апликација ама не ми текнува на името.

  Промени ја лозинката на фејсбук и нема да имаш проблем.
   
 5. Vlado.T

  Vlado.T
  Intern

  233
  13
  28 Мај 2010
  Машко
  Ја променив, но повторно исто :(
   
 6. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,377
  342
  19 Април 2010
  Машко
  Имаш активирано да ти стигаат нотификации/пораки на мобилниот број. Тргни го бројот од facebook и тоа ќе ти го реши проблемот. :)
   
 7. Vlado.T

  Vlado.T
  Intern

  233
  13
  28 Мај 2010
  Машко
  И јас помислив на истото, ама го немам активирано. Немам никаков број ставено, ниту пак ми стигаат некакви нотификации :S
   
 8. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,377
  342
  19 Април 2010
  Машко
  Избриши ја facebook апликацијата на твојот профил, не во телефонот. :)
   
 9. Sparkle5

  Sparkle5
  Intern

  3
  0
  3 Јуни 2020
  Женско
  Ве молам, дали има решение за овој проблем: си го заборавив пасвордот на фб, а единствена опција за да го ресетирам е да ми пратат код на мејлот што ми е внесен, ама ни на мејлот не го знам пасвордот, немам влезено во него 7-8 години, а телефон немам поврзано со фб... Корисничка поддршка некако може да се контактира или што знам...?
   
 10. krema

  krema
  Professor

  11,052
  10,557
  24 Јуни 2009
  Машко
  Пробај да го ресетираш пасвордот на мејлот.
   
 11. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,894
  1,472
  10 Август 2010
  Машко
  За 7-8 години има шанси да е деактивиран тој меил, пробај да креираш ист таков меил и така да го ресетираш пасвордот на фб.
   
 12. Sparkle5

  Sparkle5
  Intern

  3
  0
  3 Јуни 2020
  Женско
  За чудо не е деактивиран мејлот, имав еден друг на којшто немав влезено 2 год и го деактивирале, а овој си постои, ама пасвордот никако не можам да го ресетирам, на live.com ми е, ми бара многу услови, да внесувам податоци, а одамна е направен, ми го креира другар, можда и негови податоци пишал, кој да знае...
  А исто вакво нешто со FB и се случи на другарка, па нашла некој и средил, пишал некаде во корисничка поддршка или појма немам каде и од FB одговориле со инструкции и побарале лична карта за доказ...
   
 13. krema

  krema
  Professor

  11,052
  10,557
  24 Јуни 2009
  Машко
  Тогаш ти останува да одиш преку супортот на ФБ.
   
Слични теми
 1. dragan-xoxo
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  2,865
 2. Busav
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  586
 3. AlexM
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  2,093
 4. Nikola_sr
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  762
 5. xnickx
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  894
Вчитување...

Сподели

Вчитување...