1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Facebook проблем

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Vlado.T, 4 ноември 2011.

1. Vlado.T

Vlado.T
    Intern

233
    13
    28 Мај 2010
    Машко
    Здраво, се имав логирано на Facebook преку моб., и нормално така покажува на chat... Но сега и кога сум уклучен од лап топ исто покажува, икончето од телефон :S.. Како можам да го поправам ова ?

Поздрав..

2. olikomerc

olikomerc
    Unstoppable

4,614
    3,528
    11 Декември 2008
    Машко
    ништо не те разбрав

3. Vlado.T

Vlado.T
    Intern

233
    13
    28 Мај 2010
    Машко
    Се имав уклучено на Facebook преку мобилен, и се ок... И сега кога сум офлине кај пријателите во chat-от, покажува телефон кај светлото за офлине(сиво), и пишува (This message will be send on Vlado's phone)... И ако веке долго време не сум уклучен од телефон...

4. pipelin

pipelin
    On your way to fame

1,285
    898
    8 Мај 2010
    Машко
    Здраво, и еден мој пријател го имаше истиот проблем откако ќе се одјавеше од фејсбук преку неговиот телефон тој сепак беше буквално 24/7 онлајн. Со менување на лозинката тоа веќе не се случуваше, ама и престана да се најавува преку телефон. Користеше апликација ама не ми текнува на името.

Промени ја лозинката на фејсбук и нема да имаш проблем.

5. Vlado.T

Vlado.T
    Intern

233
    13
    28 Мај 2010
    Машко
    Ја променив, но повторно исто :(

6. NERD.

NERD.
    Gaining Experience

1,377
    342
    19 Април 2010
    Машко
    Имаш активирано да ти стигаат нотификации/пораки на мобилниот број. Тргни го бројот од facebook и тоа ќе ти го реши проблемот. :)

7. Vlado.T

Vlado.T
    Intern

233
    13
    28 Мај 2010
    Машко
    И јас помислив на истото, ама го немам активирано. Немам никаков број ставено, ниту пак ми стигаат некакви нотификации :S

8. NERD.

NERD.
    Gaining Experience

1,377
    342
    19 Април 2010
    Машко
    Избриши ја facebook апликацијата на твојот профил, не во телефонот. :)

9. Sparkle5

Sparkle5
    Intern

3
    0
    3 Јуни 2020
    Женско
    Ве молам, дали има решение за овој проблем: си го заборавив пасвордот на фб, а единствена опција за да го ресетирам е да ми пратат код на мејлот што ми е внесен, ама ни на мејлот не го знам пасвордот, немам влезено во него 7-8 години, а телефон немам поврзано со фб... Корисничка поддршка некако може да се контактира или што знам...?

10. krema

krema
    Professor

11,052
    10,557
    24 Јуни 2009
    Машко
    Пробај да го ресетираш пасвордот на мејлот.

11. D3N1EL

D3N1EL
    Practice makes perfect

2,894
    1,472
    10 Август 2010
    Машко
    За 7-8 години има шанси да е деактивиран тој меил, пробај да креираш ист таков меил и така да го ресетираш пасвордот на фб.

12. Sparkle5

Sparkle5
    Intern

3
    0
    3 Јуни 2020
    Женско
    За чудо не е деактивиран мејлот, имав еден друг на којшто немав влезено 2 год и го деактивирале, а овој си постои, ама пасвордот никако не можам да го ресетирам, на live.com ми е, ми бара многу услови, да внесувам податоци, а одамна е направен, ми го креира другар, можда и негови податоци пишал, кој да знае...
    А исто вакво нешто со FB и се случи на другарка, па нашла некој и средил, пишал некаде во корисничка поддршка или појма немам каде и од FB одговориле со инструкции и побарале лична карта за доказ...

13. krema

krema
    Professor

11,052
    10,557
    24 Јуни 2009
    Машко
    Тогаш ти останува да одиш преку супортот на ФБ.

Слични теми
  1. dragan-xoxo
    Одговори:
    30
    Прегледи:
    2,865
  2. Busav
    Одговори:
    0
    Прегледи:
    586
  3. AlexM